Zbigniew Strzelecki, kierownik działu Robotyki firmy Transition Technologies-Control Solutions

Zbigniew Strzelecki, kierownik działu Robotyki firmy Transition Technologies-Control Solutions w komentarzu dla ISBtech o perspektywach i potencjale branży robotów.

Niewątpliwie rynek robotyki i automatyki przemysłowej w najbliższych latach czeka duży wzrost. Wpłynie na to wiele czynników. Jako główne z pewnością możemy wymienić zwiększające się koszty pracy, pandemia COVID-19, problemy demograficzne w szczególności wśród krajów rozwiniętych.

Nie bez znaczenia pozostają również coraz bardziej wyśrubowane wymagania wobec jakości i wydajności w sektorze produkcyjnym. W odpowiedzi na to rozrasta się portfolio producentów rozwiązań z zakresu automatyki, przez co stają się one bardziej dostępne, niezawodne i szybsze we wdrażaniu.

Jedną ze szczególnie dynamicznie rozwijających gałęzi robotyki są roboty współpracujące – coboty. Chcąc wpisać się w ten trend podjęliśmy strategiczną decyzję o inwestycjach i pozyskaniu kluczowego partnera. Owocem wielomiesięcznych negocjacji było podpisanie umowy partnerskiej z Doosan Robotics posiadającym w swojej ofercie szereg cobotów odpowiadających większości potrzeb rynkowych. To jednak nie jedyny krok jaki poczyniliśmy.

Poprzez podwojenie zatrudnienia w naszym zespole zajmującym się automatyzacją procesów i budową maszyn, poszerzyliśmy potencjał inżynierski. Wierzymy w ciągłe doskonalenie zgodne z narzędziami Lean, które stosujemy w praktyce. Nieustanie ulepszamy nasze procesy i praktyki na podstawie zebranych doświadczeń, a także inwestujemy w wyposażenie czy szkolenia.

To proces, który będzie trwał przez najbliższe lata. Transition Technologies-Control Solutions już od 30 lat jest jednym z liderów w obszarze automatyki procesowej. Mamy ambicje stać się rozpoznawalną marką również w innych sektorach, takich jak właśnie robotyka, automatyzacja procesów czy cyberbezpieczeństwo, dostarczając możliwie najlepsze rozwiązania. Chcemy być partnerem naszych klientów i w takiej formule wspierać ich działania.

Zbigniew Strzelecki, Kierownik działu Robotyki TTCS

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, inżynier mechanik, pasjonat automatyzacji. Podczas kilkunastu lat pracy zawodowej zdobył doświadczenie w takich branżach automotive i budowa maszyn. Odpowiadał za zarządzanie zespołami, realizację projektów, wdrażanie nowych technologii. W pracy wspiera się narzędziami Lean management, a motywację do działania czerpie z filozofii ciągłego doskonalenia. Od 2020 zarządza zespołem robotyki w Transition Technologies-Control Solutions.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj