Damian Jaume, prezes Dynabook Europe GmbH, w komentarzu dla ISBtech jakie technologie będą miały wpływ na przyszłości pracy hybrydowej.

Hybrydowy model pracy sprawił, że firmy jeszcze bardziej skupiły się na produktywności. To właśnie ten aspekt będzie napędzał rozwój technologiczny i inwestycje w nadchodzących latach. Aby maksymalnie skrócić czas przetwarzania informacji i szkolenia, większy nacisk kładzie się na narzędzia do automatyzacji i urządzenia kategorii Wearables.

Kolejny duży gracz to Edge AI. Wiele firm wierzy, że jeśli nie wezmą pod uwagę AI, wkrótce znikną z rynku. Liderzy od pewnego czasu entuzjastycznie podchodzili do możliwości tego typu rozwiązań (AR i AI). Jednak to pandemia spowodowała, że ich przyjęcie z „nice-to-have” stało się „must-have”. Wszystkie te technologie w jakiejś formie maksymalizują wydajność i to właśnie sprawia, że są atrakcyjne dla firm. W szczególności, gdy zbliżamy się do ery “hiperproduktywności”.

Musimy również pracować z technologiami, które już posiadamy. Laptop i jego możliwości stanowią integralną część tej rozmowy. To on umożliwił nam pracę zdalną. Według naszych badań prawie trzy czwarte (74%) osób odpowiedzialnych za decyzje IT w Europie, uważa decyzje dotyczące zakupu laptopów za ważniejsze teraz niż przed pandemią. We flocie laptopów jest niewiele miejsca na słabości: funkcje zabezpieczeń, opcje łączności, wydajność, współpraca i trwałość są uważane za niezbędne do napędzania wydajnej „pracy z dowolnego miejsca”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj