Transition Technologies MS: Outsourcing IT rośnie w siłę

Sebastian Sokołowski, prezes zarządu Transition Technologies MS w rozmowie z ISBtech o biznesie i planach rozwojowych spółki outsourcingu IT.

Gdzie Transition Technologies MS widzi perspektywy, największy popyt na swoje produkty?

Sebastian Sokołowski: Działamy w sektorach dynamicznie rosnących, o wysokiej barierze wejścia, stosunkowo odpornych na wahania koniunktury, jak sektor medyczny i farmaceutyczny, przemysł, sektor kosmiczny i zbrojeniowy czy edukacyjny. Te branże w czasie pandemii przyspieszyły tempo rozwoju, a my jesteśmy beneficjentem ich wzrostu i nadal chcemy umacniać swoją obecność w tych obszarach, jednocześnie skupiając się na dalszej dywersyfikacji sprzedaży o nowe sektory rynkowe.

Mamy dobre perspektywy rozwoju, rewolucja cyfrowa przyspieszona przez pandemię sprzyja naszemu biznesowi, otwiera jeszcze więcej możliwości na globalnym rynku outsourcingu IT. Obserwujemy zwiększony popyt na nasze usługi, obsługiwane przez nas technologie związane z transformacją cyfrową w obszarze sprzedaży i marketingu online, przetwarzaniem danych w chmurze oraz bezpieczeństwem informacji. Widzimy coraz więcej zapytań klientów związanych z rozwiązaniami chmurowymi.  Klienci poszukują rozwiązań, ludzi, którzy je wdrożą, ale przede wszystkim kompleksowego rozwiązania i odpowiedzialności za cały proces.

Jakie są trendy rynkowe sprzyjające działalności spółki?

Poza przyspieszoną cyfryzacją widoczna jest popularyzacja outsourcingu usług IT. Pandemia
spowodowała jeszcze większe otwarcie firm na korzystanie z zewnętrznych dostawców, co z jednej strony pozwala na konkretne oszczędności, a z drugiej zapewnia kompleksową obsługę. W naszej opinii popularyzacja outsourcingu IT będzie powodowała coraz większe zainteresowanie managed services- usługami zarządzanymi, w których się specjalizujemy.

Jest to kompleksowa forma współpracy, budujemy całe zespoły, które rozumieją biznes klienta, przez co usługa jest kompletna – od analizy wymagań do wdrożenia i utrzymania tych rozwiązań. Bierzemy odpowiedzialność za jakość, terminowość i sukces realizowanych projektów oraz utrzymanie wiedzy dziedzinowej w zespołach, co nie jest częstą praktyką w modelu outsourcingowym.

Jak Pan ocenia potencjał rozwiązań cloud?

Korzystamy w większości z rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, Amazon, i Google oraz
produktów Salesforce i Adobe. Wspieramy transformację cyfrową przedsiębiorstw w zakresie migracji całych ekosystemów IT do chmury, zapewniając bezpieczeństwo informacji oraz adopcji rozwiązań chmurowych w organizacjach, integrowaniu ich z innymi systemami i narzędziami wykorzystywanymi w największych korporacjach.

W zależności od stanu zaawansowania transformacji nasi klienci oczekują różnego rodzaju wsparcia. Są firmy, które rozpoczynają swoją drogę, dla nich wyzwaniem jest odejście od kosztownej, starzejącej się infrastruktury sprzętowej w kierunku chmury oraz przeniesienie istniejących systemów w takiej postaci, w jakiej istniały dotychczas. Przedsiębiorstwa, które wykonały ten krok, często zmagają się z nieoptymalną konfiguracją, której koszty można znacznie obniżyć, zwiększając jednocześnie wydajność działających w chmurze rozwiązań IT.

Są też firmy, które doceniły już elastyczność i moc chmury, ale zdają sobie sprawę z tego, że wykorzystane przez nie oprogramowanie z epoki serwerów i macierzy dyskowych, nie korzysta z tej mocy. Dlatego decydują się na przeprojektowanie i migrację swoich systemów informatycznych, tak aby wprost z poziomu swojego kodu i architektury czerpały z nieograniczonych możliwości chmurowych.

Jakie spółka ma plany ekspansji zagranicznej?

Rośniemy organicznie, bardzo ważna jest dla nas dywersyfikacja geograficzna, dlatego działamy na międzynarodowych rynkach. Jesteśmy obecni w 7 lokalizacjach na 3 kontynentach: Ameryka Północna (USA: San Francisco i Tampa), Europa (Polska, Wlk. Brytania, Austria), Azja (Malezja, Singapur). Transition Technologies MS posiada 2 spółki zależne: Transition Technologies Managed Services Ltd z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania) oraz TTMS Software SDN Bhd. z siedzibą w Kuala Lumpur (Malezja). Rozwój międzynarodowy to nasz naturalny kierunek rozwoju. Bardzo ważne z punktu widzenia naszej działalności kierunki to: Azja oraz państwa Europy Zachodniej i Północnej, w tym Skandynawia czy kraje DACH w których prowadzimy także działania sprzedażowe.

Szybki wzrost naszej malezyjskiej spółki, w ciągu zaledwie 4 lat, spowodował możliwość rozszerzenia jej działalności na kolejne regiony. Dziś spółka oferuje swoje usługi klientom w rejonie Azji i Australii, współpracuje również z naszym przedstawicielstwem w Singapurze. Myślimy także o akwizycjach, monitorujemy rynek, przyglądamy się ciekawym zagranicznym graczom. To szansa na dalszy wzrost skali działania.

Czy spółka rozważa IPO?

Analizujemy różne opcje dalszego rozwoju. Wejście na GPW jest jedną z rozważanych przez
nas możliwości.

Co wyróżnia TTMS na rynku, jakie są kluczowe przewagi konkurencyjne?

Jesteśmy szybko rosnącym dostawcą nowoczesnego outsourcingu IT w Polsce i na rynkach zagranicznych, skierowanego głównie do globalnych korporacji. Posiadamy wysoki poziom unikalnych kompetencji, charakteryzuje nas model współpracy managed services na obecnych rynkach działalności. Działamy globalnie, mamy potencjał, by zwiększać skalę
działania, wchodzić na kolejne rynki.

Stosujemy najbardziej innowacyjne technologie pozwalające na pozyskiwanie ciekawych kontraktów takich jak współpraca z Innovation Hub, amerykańską jednostką badawczo-rozwojową działającą w strukturach NATO lub współpraca w obszarze Data Science z klientami z branży farmaceutycznej.

Mamy status Centrum R&D na terenie Francji, który jest efektem współpracy z długoletnim klientem – Schneider Electric. Jesteśmy ponadto częścią Grupy Transition Technologies będącej jednym z największych graczy branży IT w Polsce. To daje nam możliwości cross-sellingu, rozwijania skali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj