Dekpol Budownictwo, który niedawno zakończył wdrożenie systemu IFS, osiągnął w ujęciu krótkoterminowym bieżącą kontrolę budżetową i redefinicję procesu zakupowego, poinformował Dariusz Łoboda z Dekpolu. 

Dekpol Budownictwo, jako największy podmiot grupy Dekpol, zakończył niedawno pilotażowy dla grupy projekt systemu IFS. Dotychczasowy system nie dostarczał nam informacji potrzebnych dla zarządzania firmą w obecnych czasach. Poszukiwaliśmy narzędzia do raportowania na bieżąco w każdym dniu pracy. Scoring rozwiązań oferowanych na rynku wskazał nam, że IFS odpowiada zróżnicowanym potrzebom, a stosunek oczekiwań do kosztów uznaliśmy za optymalny” – powiedział Łoboda
podczas konferencji IFS Connect podczas panelu „wdrożenie systemu IFS w firmie generalnego wykonawstwa”.

ISBtech był partnerem medialnym wydarzenia.

Zaznaczył, że ze względu na krótki czas od zakończenia wdrożenia na długofalowe korzyści przyjdzie czas, ale spółka już widzi krótkoterminowe korzyści.

Uzyskaliśmy bieżącą kontrolę budżetową. Nie chcieliśmy więcej czekać na „końcowe” wyniki, ale mieć narzędzie które daje bieżące informacje o kształtowaniu się marzy.
Ponadto dokonała się u nas redefinicja procesu zakupowego, tak żeby bieżące zapotrzebowanie docierało z poszczególnych komórek firmy z automatyczną ścieżka
akceptacji. Dało to w efekcie przesunięcie kontroli zakupowej z poziomu ex post na etap przed zaciągnięciem zobowiązania” – wskazał menedżer Dekpol.

Ocenił, że sam system IFS jest bardzo transparentny, a dodatkowo w trakcie jego wdrożenia pojawiła się synergia we współpracy z konsultantami IFS, którzy rozumieją
procesy biznesowe w firmach.

Dekpol Budownictwo zrealizował fazę pionerską wdrożenia systemu IFS w naszej grupie przy wsparciu L-Systems. W kolejnych latach zakładamy, że kolejne obszary grupy będą obejmowane procesem wdrażania systemu IFS” – podsumował Łoboda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj