Tomasz Stachlewski, CEE Senior Solutions Architecture Manager w AWS, w komentarzu dla ISBtech o tegorocznym AWS Summit Online EMEA.

Wydarzenie Amazon Web Services (AWS) skupiło liderów branży technologicznej, przedstawicieli świata nauki oraz pasjonatów nowych technologii. Podczas wydarzenia przedstawiono innowacje technologiczne AWS. Nie zabrakło również przykładów wykorzystania rozwiązań IT, które wspierają cyberbezpieczeństwo, a także rozwój medycyny i smart cities w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako AWS zapewniliśmy szereg rozwiązań dla organizacji i prywatnych użytkowników na całym świecie niezbędnych do pracy zdalnej i transmisji online, a także we współpracy z firmami specjalizującymi się w technologiach dla edukacji, wdrożyliśmy systemy zarządzania nauczaniem i wsparliśmy uruchomienie wirtualnych klas.

Każdego dnia AWS udostępnia 3-4 nowe funkcjonalności do usług w chmurze, przywiązując szczególną uwagę do potrzeb klientów i organizacji na całym świecie. Obecnie z usług AWS korzysta kilkadziesiąt tysięcy aktywnych klientów z 17 krajów z tego regionu CEE.

Historia części z nich została zaprezentowana podczas wydarzenia przez Przemysława Szudera, General Managera Central & Eastern Europe w AWS. Wśród case studies znalazła się m.in. firma Nethone z siedzibą w Polsce, która dostarcza rozwiązania do zapobiegania oszustwom w oparciu o sztuczną inteligencję, węgierska firma Turbine.ai, zajmująca się odkrywaniem leków i dostarczaniem ukierunkowanej terapii przeciwnowotworowej, a także GoodVision – firma z siedzibą w Czechach, która na bazie technologii AWS pomaga organizacjom w tworzeniu inteligentnych miast.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

AWS: Chmura z 5G otwiera nowe możliwości biznesowe

Chmura AWS z zaletami tradycyjnego data center

S3 umożliwia pierwszy krok w chmurę

Firma Nethone specjalizuje się na rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji, które służą do zapobiegania oszustwom, minimalizując obciążenia zwrotne i błędy. Wykorzystanie uczenia maszynowego (ML) pomaga chronić transakcje online poprzez analizę 5500 atrybutów każdej sesji użytkownika w czasie rzeczywistym bez uszczerbku na doświadczeniu użytkownika. Nethone uruchamia swoje narzędzia do ochrony transakcji dzięki usługom AWS, co pomaga firmie zwiększyć szybkość i jakość rozwoju swoich produktów.

Z kolei Turbine.ai wykorzystuje symulacje do odkrywania leków – technologia uczenia maszynowego umożliwia trenowanie modelu symulowanych komórek ludzkich, co pomaga firmie odkrywać nowe leki przeciwnowotworowe i znajdować kombinacje dla istniejących terapii. Szkolenie komórki symulacyjnej na lokalnym serwerze zajmowało kilka dni, podczas gdy dzięki Amazon SageMaker firma Turbine spodziewa się skrócić czas potrzebny na uczenie modelu o 90 procent.

Natomiast GoodVision wdrożyła SageMaker, aby usprawnić proces etykietowania danych potrzebnych do digitalizacji archiwów wideo o ruchu drogowym. Firma GoodVision wykorzystuje sztuczną inteligencję do natychmiastowego wyodrębniania spostrzeżeń dotyczących danych o ruchu do bazy danych.

Cyfryzacja archiwów pomaga również ocenić aktualne modele ruchu poprzez stworzenie cyfrowego bliźniaka – czyli cyfrowej repliki fizycznych obiektów z dowolnej drogi, skrzyżowania czy ronda.

Wyodrębnione dane pozwalają na walidację takich parametrów jak czasy podróży, prędkość czy natężenie ruchu drogowego, co stanowi ważne źródło informacji dla organizacji zajmujących się planowaniem transportu.

Jako AWS pomagamy organizacjom, dostarczając im innowacyjne narzędzia potrzebne do ulepszenia procesów biznesowych, analizowania i planowania. Technologie te mają za zadanie wsparcie wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, mogących sprostać współczesnym wyzwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj