Piotr Rojek, prezes DSR

DSR nie przewiduje żadnych zmian w działaniach w Polsce, w związku z informacjami z QAD Inc dotyczącymi inwestycji funduszu Thoma Bravo, poinformował ISBtech prezes zarządu DSR Piotr Rojek.

DSR, jako prywatna firma polska, niezależna od QAD, na bieżąco realizuje projekty związane z oprogramowaniem z oferty DSR 4FACTORY, w tym QAD Adaptive ERP. Nasi Klienci – przedsiębiorstwa produkcyjne, skoncentrowani są obecnie na zwiększeniu elastyczności zarządzania w związku z dynamicznymi zmianami, zarówno w zakresie popytu na produkty przez nich wytwarzane, jak i podaży surowców.

Obserwując różnice pomiędzy podmiotami publicznym i prywatnymi można uznać, że powrót QAD do grona firm prywatnych pozwoli na jeszcze szybsze podejmowanie decyzji inwestycyjnych i zachowanie w poufności działań strategicznych.

Skuteczność strategii QAD związanej z chmurą została potwierdzona wartością spółki na giełdzie oraz 20% premią, którą fundusz zaoferował akcjonariuszom, co dało wartości transakcji 2 miliardy USD. Należy się spodziewać dalszych inwestycji w innowacyjne rozwiązania dla producentów, które wejdą do oferty DSR 4FACTORY.

Wcześniej QAD Inc. – dostawca rozwiązań nowej generacji w zakresie produkcji i łańcucha dostaw w chmurze – zawarł ostateczną umowę zakupu swoich akcji przez Thoma Bravo, firmę inwestycyjną typu private equity, skoncentrowaną na sektorze oprogramowania i usług opartych na nowoczesnych technologiach. Wyłącznym dystrybutorem oprogramowania QAD w Polsce jest firma DSR.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj