Cloud Technologies widzi pozytywne perspektywy rozwoju biznesu sprzedaży danych, poinformował ISBtech prezes Piotr Prajsnar.

„W II kwartale 2020 roku, doszło do przejściowego spadku naszej sprzedaży danych wywołanej pandemią COVID-19, która jednak szybko odbiła w kolejnych miesiącach. Zakładając typową sezonowość w obecnym roku, poziom wskaźnika powinien utrzymywać się na wysokim poziomie w pierwszym miesiącach, w II półroczu na wysokość wskaźnika duży wpływ będzie miała już rosnąca baza sprzedaży z roku 2020, będąca punktem odniesienia do wyliczenia jego wysokości. Nasza strategia zakłada konsekwentne budowanie wartości firmy, dlatego już od 10 lat stałe inwestujemy w rozwój, a bieżący rok postrzegamy pozytywnie” – mówi Prajsnar.

Cloud Technologies to spółka monetyzująca dane z internetu, działająca w obszarze Big Data. Wcześniej podała szacunek za miesiąc styczeń dotyczący dynamiki sprzedaży danych do kluczowych klientów w segmencie Data enrichment, odnotowany wzrost wyniósł 98% r/r.

Mamy ograniczony wpływ na szybkość otrzymywania raportów sprzedażowych od kontrahentów, dlatego pracując nad wskaźnikiem skupiliśmy się na tym, aby w jak największym stopniu odzwierciedlał on tempo rozwoju naszego biznesu. Po nałożeniu wskaźnika na nasze historyczne dane, osiągnęliśmy wysoki poziom pokrycia z faktycznymi wynikami Spółki. Pełny zakres informacji dotyczący sposobu wyliczenia wskaźnika i formy jego ujęcia jest wyjaśniony w raporcie – wyjaśnia Prajsnar.

Data enrichment jest strategicznym obszarem działalności grupy Cloud Technologies, który obejmuje monetyzację danych oraz technologii do ich przetwarzania. Ten segment jest jednocześnie najważniejszym źródłem wzrostu przychodów, a ze względu na wysoki poziom marży ma kluczowe znaczenie dla wyników finansowych grupy kapitałowej.

Raport sprzedażowy jest podawany dla kluczowych klientów z segmentu Data enrichment, który w samym 2020 r. poprawił swój wynik o kolejne 4,5 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost o około 145% r/r – dodał Piotr Soleniec, Dyrektor Finansowy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj