Andrzej Wąs (z lewej) oraz Jarosław Zieliński, menedżerowie IFS

Podczas IFS Connect Cloud Day 2021 eksperci zaprezentują m.in. usługę IFS Success w ramach nowej wersji IFS Cloud. Konferencja odbędzie się w formule online już 27 października. ISBtech jest partnerem medialnym wydarzenia. O konferencji, doświadczeniu zdobywanym na europejskich rynkach i aktualnych trendach opowiadają menedżerowie IFS Andrzej Wąs (z lewej) oraz Jarosław Zieliński.

Branża przemysłowa, zarządzanie łańcuchem dostaw, a także utrzymania ruchu, czy serwisowania, w których się specjalizujemy – stawia bardzo na automatyzację procesów. Wynika to z różnych przyczyn. Częściowo z problemów z zatrudnieniem, częściowo z potrzeb rynków, które stawiają na produktywność. Potwierdzają to nasze niedawne badania na dużych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce” – mówi dyrektor działu presales IFS Andrzej Wąs.

 

Dodał, że jeżeli chodzi o rozwiązania IFS to nowy produkt – IFS Cloud – stawia bardzo na automatyzację procesów. Posiada wbudowane rozwiązania, które umożliwiają klientom z różnych sektorów osiągnięcie wymiernych korzyści, dzięki istotnemu skróceniu realizacji pewnych procesów, eliminacji pracy ludzkiej, czy wykonywanie powtarzalnych czynności w sposób automatyczny.

Firmy stawiają w tej chwili zdecydowanie na automatyzację w różnych obszarach. Już od kilku lat trend jest bardzo rosnący. Można powiedzieć, że zdecydowana większość przedsiębiorstw w Polsce inwestuje obecnie w tym obszarze i wręcz zamierza zwiększać inwestycje” – dodał dyrektor IFS.

Dla mnie było sporym zaskoczeniem, gdy w naszych badaniu polskich firm okazało się, że COVID faktycznie miał minimalny wpływ na przebieg procesu automatyzacji w przedsiębiorstwach w Polsce. Również bardzo ciekawym i być może zaskakującym wnioskiem było to jak automatyzacja w naszych przedsiębiorstwach wpływa na proces zatrudnienia. Szczegóły zaprezentujemy na naszej konferencji IFS Connect 27 października” – wskazał dyrektor działu customer success IFS Jarosław Zieliński.

Obaj menedżerowie ujawniają, że wystąpią wspólnie na sesji IFS Connect „Jeden produkt,  jedna usługa”.

Nasz system jest dostępny na rynku polskim ponad 30 lat. Posiadamy dużą bazę klientów. Nasze rozwiązania są dedykowane do pięciu kluczowych sektorów i posiadamy o nich dużą wiedzę i doświadczenie. Wiemy, jak zaadresować ich potrzeby. Co najważniejsze – nasz produkt cały czas się rozwija. Staramy się nadążać, wyprzedzać potrzeby naszych klientów, żeby zapewnić rozwiązania, które zapewnią im przewagę konkurencyjną” – wymienił Wąs.

Jednocześnie jako osoba zajmująca się usługami muszę to podkreślić – mamy bardzo kompetentny zespół specjalistów, którzy zajmują się wdrożeniami. Nasi klienci doskonale o tym wiedzą. Te kompetencje budowaliśmy – w wielu przypadkach – kilkanaście lat i ludzie z tymi kompetencjami są dostępni dla naszych klientów” – podkreślił Zieliński.

Wskazał, że o jednej usłudze, bezpośrednio związanej z nową wersją produktu IFS Cloud, będziemy rozmawiać właśnie 27 października. Usługa nazywa się IFS Success.

Oprócz tego, tradycyjne usługi wdrożeniowe, związane z upgrade`ami, ze wsparciem już produktu po wdrożeniu, usługi związane z Manage Cloud, czyli już niekoniecznie z wersją systemu jako takiego, ale ze sposobem jego dostarczania. Również działamy także poprzez naszych partnerów, nasz ekosystem jest dosyć szeroki” – wymienił dyrektor customer success IFS.

Zdecydowanie na razie dominujące są rozwiązania tradycyjne – na infrastrukturze klienta, w centrach hostingowych. Jest też zdecydowanie rosnący trend rozwiązań chmurowych. Tak też, w naszym rozwiązaniach staramy się podkreślić, że zostawiamy klientom swobodę wyboru. Mogą skorzystać zarówno z gotowego rozwiązaniach w chmurze, jak i wybrać tradycyjny model uruchomienia” – stwierdził dyrektor działu presales IFS.

Zieliński dodał, że ważne jest że wybór związany jest nie tylko z produktem i sposobem jego instalacji lub dostarczania, ale również z usługami, które mogą być świadczone przez IFS. Mogą być świadczone przez partnerów, mogą być świadczone przez zespół klienta lub nawet w modelu mieszanym.

Architektura i technologia IFS Cloud to umożliwia. Może to być wybór, jeżeli tj. IFS, może to być wybór zaangażowania, czy stopnia zaangażowania naszej firmy w procesy dziejące się u klienta. Może to być wybór rodzaju usług, które są dostarczane – wdrożenie, upgrade, manage cloud support. I wreszcie – stopień zaangażowania IFS w support, czyli w usługi wsparcia produktu jako takiego” – wskazał Zieliński.

W ocenie dyrektora presales IFS, w przeciągu kilku lat rozwiązania chmurowe w większości branż zaczną zdecydowanie dominować.

Są duże korzyści, wynikające chociażby z obniżenia też kosztów, z łatwiejszego dostępu do specjalistów. Oczywiście są pewne branże – jak chociażby sektor obronny, który najprawdopodobniej nie wejdzie tak mocno w chmurę, albo całkowicie poza nią pozostanie. Czyli zawsze zostanie pewny rozdział, ale – jak wskazują tez nasze doświadczenia z innych krajów – rozwiązania chmurowe, ze względu na duże ich korzyści, zaczną zdecydowanie na rynku dominować” – ocenił Wąs.

Dodał, że rozwiązania IFS są dostępne w wielu firmach, dużych organizacjach światowych, także działających pewnych wrażliwych sektorach, gdzie są podatności na cyberataki.

W związku z tym mamy duże doświadczenie w zabezpieczaniu tego rodzaju systemów. I te doświadczenia przenosimy także na nasz rynek lokalny” – wskazuje Wąs.

W tej chwili rozwiązania chmurowe w Polsce, na rynku podobnych systemów jak nasze, jest zdecydowanie raczej poniżej 50%. W niektórych krajach, np. w Skandynawii, w tej chwili prawie wszystkie sprzedaże są w chmurze. W Stanach w zasadzie dzieje się to już od kilku lat – poza wrażliwymi sektorami jak sektor obronny, dodaje menedżer.

Czyli, jesteśmy jeszcze – można powiedzieć – jeden krok za tymi krajami. Widać cały czas wzrost – i zainteresowanie klientów tymi usługami. Także, wydaje się, ze ten proces jest nieuchronny. I migracja do chmury nastąpi w przeciągu kilku lat” – dodał.

Największa w portfolio klientów IFS jest branża zajmująca się przemysłem i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Posiadamy także duża grupę klientów sektora usług, sektora energetyki, sektora rozwiązań serwisowych, czy sektora obronnego. Mamy dedykowane, wbudowane w system narzędzia. Rozwiązanie IFS Cloud jeszcze bardziej dostarcza innowacji w tym zakresie klientom, przyspieszając proces wdrożeniowy. I jednocześnie zapewniając, że osiągną swoje efekty, kluczowe dla danej branży. Podczas konferencji IFS Cloud przedstawimy nasze nowe rozwiązania, nasze podejście do usług. Będą także wywiady z naszymi klientami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z systemem, jak i w ogóle ze swoim biznesem” – podsumował dyrektor IFS.

2 KOMENTARZE

 1. Magnificent goods from you, man. I have be aware your
  stuff previous to and you’re just extremely great.
  I really like what you’ve obtained right here, certainly like what you’re stating and the way during which you say
  it. You are making it entertaining and you continue
  to care for to keep it wise. I cant wait to learn much more from you.
  That is actually a terrific web site.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj