Bartłomiej Glac (CEO), Jakub Sikora (CTO), Bartosz Gayer (CFO) – founderzy i zarządzający Fincastly w komentarzu dla ISBtech o kluczowych trendach na rynku jakie identyfikuje i jak pozycjonuje strategicznie wobec nich swój projekt.

Kluczowe trendy na rynku, które dostrzegamy to:

1. Zmienność otoczenia biznesowego, która powoduje zwiększone potrzeby informacyjne i sprawia, że przedsiębiorcy są pod silną presją czasu. Firmy muszą mieć dostęp do wiarygodnej i aktualnej informacji zarządczej, dzięki której będą w stanie podejmować szybkie i trafne decyzje biznesowe.

Dane z księgowości dostarczane są z opóźnieniem (na koniec miesiąca) i zazwyczaj nie są zorientowane zarządczo. Księgowość zazwyczaj nie ma kompetencji controllingowych i nie jest w stanie dostarczyć wsparcia w rachunkowości zarządczej i budżetowaniu.

Fincastly odpowiada na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy w zmiennym otoczeniu chcą podejmować lepsze decyzje w oparciu o zawsze aktualne dane finansowe. Aplikacja integruje się z wykorzystywanymi w firmie źródłami danych (narzędzia do fakturowania, rachunki bankowe), dając na bieżąco dostęp do pulpitów menadżerskich pokazujących sytuację finansową firmy. Sednem naszej działalności jest motto: “information is power”.

2. Self-controlling, czyli angażowanie osób spoza finansów w analizę danych. Jest to możliwe dzięki tzw. „jednemu źródłu prawdy”, tj. wiarygodnej bazie informacji, której rolę pełnią narzędzia BI (business intelligence).

W małych firmach również jest potrzeba controllingu, ale jest on dla nich zbyt drogi we wdrożeniu (etatowy controller/CFO i zaawansowane narzędzia są związane z wysokimi kosztami). Firmy potrzebują narzędzi, które są przystępne cenowo i maksymalnie bezobsługowe.

Mnogość integracji, elastyczność oraz model SaaS sprawia, że przedsiębiorca samodzielnie może dopasować sposób korzystania z aplikacji do swoich potrzeb, tym samym unikając zmiany procesów oraz kosztownego wdrożenia.

3. Cyfryzacja i digitalizacja działań i usług, zmierzająca do eliminacji manualnych czynności i przenoszenia działań biznesowych do świata cyfrowego. Konkretnym przejawem tych trendów jest coraz częściej wprowadzana w firmach automatyzacja powtarzalnych czynności (tzw. RPA, czyli Robotic Process Automation) oraz dążenie do automatyzacji działań wysokiej jakości (AI, uczenie maszynowe).

Fincastly umożliwia budżetowanie oraz półautomatyczną dekretację transakcji pozwalając użytkownikom znacznie oszczędzić czas, na bieżąco śledzić realizację projektów oraz wychwytywać szanse lub zagrożenia dla cashflow firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj