Femion liczy, że jego technologia zastąpi pay-by-link

Jaroslaw Olejarz, prezes Femion Technology, w rozmowie z ISBtech planach rozwojowych spółki, modelu Netflix dla usług płatniczych i ambicji zastąpienia rozwiązania pay-by-link.

Spółka Femion Technology skupia w sobie spółki z obszaru pay-tech i fin-tech. Przede wszystkim zajmujemy się szeroko pojętymi przelewami pieniężnymi, płatnościami. Nasza technologia opiera się o rozwiązania open banking, czyli otwartej bankowości. W tej chwili świadczymy usługi dostępu do informacji, do rachunku bankowego. A wkrótce również usługi inicjowania transakcji płatniczych” – powiedział ISBtech Olejarz podczas konferencji SII WallStreet 26.

Wskazał, że firma rozpoczęła komercjalizację usług w ubiegłym roku.

W tej chwili pozyskujemy kolejnych klientów. Kluczowymi trendami, na jakich my chcemy budować wartość, na których chcemy opierać nasz core biznes, to przede wszystkim trendy związane właśnie z otwartą bankowością. Jest to mocno wspierane przez UE. My tworzymy rozwiązanie w zakresie dostępu do informacji z rachunku bankowego, które są wykorzystywane, w zakresie credit scoringu, jak również przy automatyzacji procesów płatniczych” – wymienił prezes Femion Technology.

Ocenił, że wprowadzane właśnie usługi spółki związane z inicjowaniem transakcji płatniczych mogą docelowo zastąpić dotychczasowe rozwiązanie bramek płatniczych oparte o pay-by-link.

Uważamy, że to rozwiązanie, które zaraz będziemy oferować na rynku, będzie bardzo ciekawe. Przede wszystkim model płatniczy będzie się opierał na płatności subskrypcyjnej, czyli takim Netflix usług płatniczych. Chcemy ją uruchomić w IV kwartale” – podkreślił Olejarz.

Ponadto spółka rozwija technologię, związaną z dostępem do informacji do rachunku bankowego.

Budujemy algorytmy oparte o sztuczną inteligencję i o uczenie maszynowe, które pomagają nam rozpoznawać transakcje na rachunku bankowym, kategoryzować te transakcje, a następnie umożliwić w procesie credit scoring ocenę klienta przez pryzmat danych na bazie sztucznej inteligencji. W tej chwili, pewne rozwiązania zostały już przez nas skomercjalizowane” – wskazał prezes Femion Technology.

Spółka uruchamia ponadto projekt związany z nabyciem od ING projektu związanego z aplikacją do opłacania rachunków.

Aplikacja zostanie uruchomiona z początkiem lipca pod naszą marką. Ponadto jesteśmy w trakcie pozyskiwania środków na kolejne projekty. Liczymy na to, ze inwestorzy docenią to wszystko, co udało nam się zrobić w ciągu ostatniego czasu. Również cieszymy się z tego, że podmioty, takie jak JR Holding, czy Millennials Venture Capital, zainwestowały w nas, co umożliwiło nam tak naprawdę zbudowanie technologii i świadczenia nowoczesnych usług płatniczych. Zupełnie innych niż te, które są dotychczas oferowane na rynku” – podsumował Olejarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj