Unseen Silence szykuje dwie gry na przełom 2022 i 2023 roku

Ignacy Kurkowski, prezes Unseen Silence, w rozmowie z ISBtech o planach rozwojowych studia, projektach Ultra Mega Cats i Terror Endless Nights oraz drodze na giełdę.

Unseen Silence powstało w 2020 roku i od tej pory rozwija się dynamicznie. Geneza nazwy nawiązuje do polskich komandosów Cichociemnych. Jako prezes mogę obiecać, że będziemy tworzyć grę nawiązującą do Cichociemnych. Od rozpoczęcia działalności potroiliśmy zatrudnienie zarówno przy produkcji Terror Endless Nights, jak i Ultra Mega Cats. Oba tytuły powstają równolegle, co jest rzeczą niespotykaną patrząc na podobne spółki na rynku polskim” – powiedział ISBtech Kurkowski podczas konferencji SII WallStreet 26.

Zaznaczył, że oba tytuły są przewidziane na komputery stacjonarne PC. Następnie będą portowane na konsole, a w dłuższej perspektywie na platformy mobilne oraz gry planszowe.

„Ultra Mega Cats jest przewidziany do udostępnienia w formule early access na przełomie 2022/2023. Formuła ta, w przypadku gatunku co-op multiplayer shooter, jest bardzo pożądana przez graczy. Tytuły referencyjne wychodziły w tym modelu i cieszyły się ogromną popularnością. Liczymy na wsparcie graczy w rozwoju tego tytułu. Ma on bardzo ciekawe mechaniki poszukiwane przez graczy. Tytuł przewidziany jest dla speed runnerów, youtuberów, czy osób które korzystają z transmisji twitch” – wymienił prezes Unseen Silence.

Z kolei, Terror Endless Nights wyjdzie na początku 2023 w formule pełnego dostępu.

To produkcja o trochę niższym budżecie niż Ultra Mega Cats. Jednak opowiada bardzo intrygującą historię, bardzo rozpoznawalną w krajach anglosaskich. Skupiamy się graczach, którzy uwielbiają gry strategiczne. Bardzo dużo czerpiemy z przykładu 11bit Studios. Chcemy podążać podobną drogą jak This War of Mine, czy Frostpunk, oczywiście mierząc siły na zamiary. Robimy grę w podobnej tematyce jak Frostpunk, ponieważ akcja Terror Endless Nights rozgrywa się w mrokach Arktyki. Będzie więc wiele porównań do tytułu 11bit, ale my mierzymy do najlepszych. Wierzę, że sprostamy wyzwaniu jakim jest zbudowanie intrygującej gracza strategii turowej w mrocznym, horrorowym klimacie” – wskazał Kurkowski.

Jak powiedział, firma finansuje się z prywatnych pieniędzy założycieli oraz dwóch zewnętrznych rund finansowania, która do tej pory przeprowadziła.

Patrząc przyszłościowo, nasze produkcje są już dość zaawansowane i bardzo wysoko jakościowe. Potrzeby gotówkowe są więc duże. W przypadku pełnej wersji Ultra Mega Cats mówimy o budżecie 8-9 mln zł plus koszty marketingu. Są to koszty porównywalne do pierwszej części Wiedźmina. To też, że będziemy musieli wyjść do rynku po dalsze finansowanie. Wierzymy, że to co robimy jest unikalne na rynku polskim. Nie pamiętam podobnego przykładu, aby tak młoda spółka realizowała tak wysokobudżetowe produkcje” – stwierdził prezes Unseen Silence.

Jak zaznaczył, wcześniej spółka obiecywała inwestorom docelowo debiut na rynku NewConnect.

„Teraz bardziej skłaniamy się ku rynkowi głównemu. Skala naszych produkcji pozwala nam patrzeć dalej i pokusić się o rynek główny GPW. W naszym przekonaniu warto jest poczekać na ten krok. W przypadku już samego debiutu na rynku głównym myślimy o technicznym wprowadzeniu bez oferty akcji” – podsumował Kurkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj