Brave Lamb Studio oficjalnie ogłasza War Hospital. Gra ukaże się już w przyszłym roku.

Kilka dni temu miało miejsce największe wydarzenie gamingowe I kwartału, a mianowicie Future Game Show. Podczas eventu swoje gry prezentowało ponad 40 developerów z całego świata wyselekcjonowanych przez wydawnictwo Future, organizatora wydarzenia. Jednym z nich było Brave Lamb Studio, producent gier Indie Premium należący do Rodziny Movie Games. Podczas Show Studio zaprezentowała swój flagowy tytuł, czyli War Hospital.

I wojna światowa z perspektywy szpitala polowego

War Hospital to strategia przenosząca gracza do okopów I Wojny Światowej. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym, a jego zadaniem będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby.

trenches, War Hospital, Brave Lamb Studio
trenches, War Hospital, Brave Lamb Studio

Tematyka I Wojny Światowej jest bardzo rzadko poruszana w grach komputerowych. Bardzo charakterystyczne dla tego konfliktu, a szczególnie frontu zachodniego, były szpitale polowe, często przepełnione, w których panowały potworne warunki. Chcemy pozwolić graczom wcielić się w lekarza zarządzającego takim szpitalem i postawić ich przed trudnymi dylematami moralnymi. Stawiamy przede wszystkim na trudność wyboru pomiędzy tym kogo leczyć, a kogo odsyłać do domu lub na front. – komentuje Michał Dziwniel, Główny producent oraz Członek Zarządu Brave Lamb Studio.

Podczas Future Game Show Brave Lamb Studio zaprezentowało uczestnikom konferencji najnowszy trailer gry oraz nowe, niepublikowane dotąd arty. Wystąpienie było również okazją do publikacji oficjalnego profilu gry na platformie Steam.

Patient Card, War Hospital, Brave Lamb Studio
Patient Card, War Hospital, Brave Lamb Studio

Przyjęcie gry przez uczestników Future Game Show było bardzo pozytywne. Upewniło nas to w przekonaniu, że gracze szukają również w gamingu ambitnej rozgrywki, dlatego z jeszcze większym zapałem kontynuujemy realizację tego projektu. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań Vertical Slice, czyli zamkniętego prototypu rozgrywki, który zamierzamy zakończyć w maju. Mamy również podpisane umowy z Sony oraz Microsoft, które pozwalają nam na przygotowanie w tym samym czasie wersji na konsole nowej generacji, czyli Playstation 5 oraz Xbox Series X – dodaje Michał Dziwniel.

War Hospital, Brave Lamb Studio
War Hospital, Brave Lamb Studio

Przez Crowdfunding na NewConnect

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 specjalistów z branży gamedev,
pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

City, War Hospital, Brave Lamb Studio
City, War Hospital, Brave Lamb Studio

Zarówno ja, jak i członkowie naszego zespołu, pracowaliśmy dotychczas przy największych polskich tytułach. Mamy bardzo duże kompetencje w tworzeniu gier, dlatego zdecydowaliśmy się założyć niezależne studio specjalizujące się w produkcjach typu Indie Premium. Uważamy, że War Hospital ma bardzo duże szanse na sukces dlatego niebawem planujemy przeprowadzić rundę finansowania za pośrednictwem CrowdConnect, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. W przeprowadzeniu tego procesu pomoże nam Grupa INC – komentuje Michał Dziwniel.

18 marca br. Brave Lamb Studio podpisało umowy ze spółkami z Grupy INC, które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. W najbliższym czasie wystartuje oferta publiczna akcji spółki prowadzona w formie crowdinvestingu na platformie CrowdConnect.pl. Z kolei giełdowy debiut planowany jest w II poł. 2021 r.

NewConnect to dla nas jedynie przystanek na drodze do rynku głównego. Zaraz po debiucie na ‘małej giełdzie’ zamierzamy niezwłocznie rozpocząć procedurę przeniesienia akcji na rynek główny GPW. Nasza gra ‘War Hospital’ ma potencjał odnieść sukces podobny do najpopularniejszych polskich produkcji typu A. Producenci tych gier są notowani właśnie na głównym rynku. To właśnie w tym gronie zamierzamy znaleźć się niebawem” – powiedział Dziwniel.

Giełdowy debiut planowany jest w II poł. 2021 r. Póki co, w połowie marca Brave Lamb Studio podpisało umowy ze spółkami z Grupy INC, które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. W najbliższym czasie wystartuje oferta publiczna akcji spółki prowadzona w formie crowdinvestingu na platformie CrowdConnect.pl.

Globalnym wydawcą gry War Hospital jest Movie Games. Spółka jest również znaczącym akcjonariuszem Brave Lamb Studio (w trakcie zmiany nazwy z Tovildo Investment S.A).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj