Movie Games zapowiada, że priorytetem na przyszły rok jest druga odsłona Drug Dealer Simulator i współpraca z Davidem Jeffy, designerem gry God of War, przy projektach grupy. Inne spółki wchodzące w skład Movie Games również mają wiele planów na nadchodzący rok. 

„Chcemy obsługiwać wszelkie możliwe obszary rynku gier i osiągać Maksymalną możliwą monetyzację naszych IP. Priorytety na 2022 to Drug Dealer Simulator 2 i współpraca z Dawidem Jeffy przy projektach grupy. Planujemy też obecność na targach, promocję naszych  tytułów, jakościowy kontakt z mediami branżowymi, co przekłada się później na sprzedaż. Chcemy mieć więcej sukcesów jak Gas Station Simulator” – powiedział prezes Movie Games Mateusz Wcześniak podczas Movie Games Investor Day.

Produkcja gier przewiduje ponadto udostępnienie Myth Busters i Car Wash Simulator w I kw. 2022. Plany obejmują  rozwój marki Lust from Beyond.

Drug Dealer Simulator 2 jako główny temat na 2022 ma być „jeszcze większy i ciekawszy niż pierwsza część, która była pełna świeżego,  przyciągającego graczy materiału”. Ma wyjść na „wyższy poziom”. Jak podano, gra jest na etapie zaawansowanych mechanicznych aspektów gry, zaczyna się level design i kontent graficzny.  Movie Games ma zapewnić know how do pomocy w jeszcze lepszym odbiorze gry, a celem jest osiągnięcie ocen min. 90%. Twórcy chcą współpracować z najlepszymi IP, dlatego pozyskano umowę z Narcos, a premiera DDS2 ma zgrać się z następnym sezonem serialu.

Ponadto Movie Games ma niezapowiedziany tytuł w realizacji w uniwersum Lust of Beyond. Jak zaznaczają twórcy, „ten świat jest nadal interesujący i do wykorzystania”. Współpraca z David Jaffe, członkiem RN Movie Games, a wcześniej designerem odpowiedzialnym za God of War ma sprawić, że „kolejna produkcja ma być więcej niż horrorem i ma dać przebicie do poziomów sprzedażowych symulatorów”.

Joanna Tynor, CEO DRAGO entertainment

Drago Entertainment wskazuje, że „wszystko co robi to własne gry, ma pełną decyzyjność jak podchodzi gier i co zawierają„. Pracownicy biorą udział w rozwoju gier i zyskach z nich, co jest motywatorem i wzmacnia stabilność składu. Movie Games działa jako wydawca tytułów studia. Drago zapowiedziało większą koncentracje na Gas Station Simulator ze względu na osiągnięty przez grę sukces. Dalsze produkcje są realizowane bez zmian w harmonogramie. Spółka podkreśliła, że ma nowe porozumienie z inwestorem współfinansującym produkcje. Przewiduje ono ograniczenie liczby projektów, a inwestor nie ma pierwszeństwa do tytułów. Drago podtrzymało, że najszybciej jak to możliwe chce przejść na GPW i podjęło już prace z doradcami w tym obszarze.

Wyniki finansowe i zasięgowe (110 mln wyświetleń na YT, 14 mln na twitch) gry Gas Station Simulator (GSS) są w ocenie firmy bardzo zadowalające. Planowana jest rozbudowa uniwersum o nowe gry (Road Dinner Simulator) powiązane z GSS, kolejne darmowe i płatne DLC. Przedstawienie road map rozwoju gry na kolejne 3 lata zakładane jest jeszcze w tym roku.

Winter Survival Simulator – demo gry ponownie zostanie pokazane na festiwalu Steam w lutym 2022. Early access ma być udostępniony krótko po festiwalu Steam. Jak podaje spółka, KPI gry są mocniejsze od GSS i ma obszerne plany rozwoju tytułu, który jest celowany w inną grupę graczy niż GSS.

Food Truck Simulator – spółka oceniła, że nastąpiła znaczna rozbudowa w porównaniu do pierwotnych planów, a demo gry także pojawi się na festiwalu Steam 2022. Przewidziane jest m.in. swobodne poruszanie się food truckiem po mieście.

Airport Contraband przewiduje większą koncentrację na kontrabandzie i minigry. Ponadto ma być nadal utrzymany mocny akcent na część gry związaną z lotniskiem, a początek gry rozegra się w Kolumbii.

Red Frost to największy zapowiedziany przez Drago projekt, ale zarząd podkreślił że studio nie spieszy się z nim. Gra ma mieć rozległy system questów, dodatkowe storyline, ma być wzbogacona o mechaniki i technologie z Winter Survival. Jak wskazuje zarząd Drago, będzie to tytuł „dla fanów Fallout”.

Road Studio jest na finiszu drogi na NewConnect i liczy na debiut jeszcze w tym roku. Specjalizuje się w grach survival truckowych, motocyklowych. Ma ponad 40 osobowy zespół. Pracuje aktualnie nad Alaskan Truck Simulator, który określany jest jako flagowiec grupy Movie Games. Obecnie firma dynamizuje marketing i ma rozmowy z dwoma dużymi wydawcami, choć prezes zastrzega że grupa skłania do do wydania gry przez Movie Games. W ocenie prezesa spółki są duże szanse na powtórzenie sukces Gas Station Simulator. Wishlista gry ma obecnie 170 tys. zapisów, w ocenie szefa studia z potencjałem na podwojenie.

Kolejne produkcje to American Motorcycle Simulator, dla którego zaraz rusza marketing. Gra pozwala na jazdę motorem po Stanach. Prezes studia podkreśla że oferuje dodatkowo wiele mechanik uatrakcyjniających rozgrywkę, jak unikalny system jazdy, implementacja prawdziwych map do gry, rozgrywka wokół route 66.

Plany rozwoju tytułu obejmują DLC. Twórcy chcą żeby gra była long sellerem.

Ponadto studio zapowiedziało Syberian Truck Simulator i European Motorcycle Simulator. Trzecie uniwersum (obok truckowego i motocyklowego) ogłosi przed wejściem na NewConnect. Prezes studia podkreśla, że w wymienionych tytułach wypracowano „wiele unikalnych mechanik do wykorzystania w kolejnych grach”, przez co będą produkowane chociażby taniej i szybciej.

War Hospital, Brave lamb Studio
War Hospital, Brave lamb Studio

Brave Lamb szykuje grę War Hospital w gatunku society survival w rzucie izometrycznym na PC i konsole. Sugerowana premiera to 15 stycznia 2023. Wydawcą gry jest francuski Nacon. Spółka ma uzgodniony revshare od pierwszej kopii o charakterze progresywnym wraz ze wzrostem sprzedaży. Kolejny tytuł to Enemy of The state – trwa konsultacja z wydawcami, dobry odbiór koncepcji. Ma być to Izometryczny shooter, planowane jest 28 miesięcy produkcji. Studio także deklaruje, że chce tworzyć long sellery.

Image Games – spółka Movie Games i Platige Image z prezesem Piotrem Gnypem – realizuje grę AA z partnerem (Anshar Studios – partner wykonawczy). Rookie to izometryczna gra taktyczna o relacjach między ludźmi, inspirowana m.in. Dawidem Lynchem. W międzyczasie studio chce budować własny zespół. Image Games jest po pierwszej emisji i prowadzi rozmowy z inwestorami o kolejnym finansowaniu.

Pixel Crow Games z prezesem Danielem Gasinskim, szykuje tytuł Fire Commander. Pełna wersja planowana jest w połowie 2022, a obecnie trwa budowanie wishlist i rozmowy z wydawcami. Wcześniej spółka przeprowadziła emisję akcji, której rejestracja spodziewana na początku 2022, po czym ma nastąpić wprowadzenie spółki na NewConnect. Kolejny, nieogłoszony nadal tytuł to Food Truck Empire. Trwa przygotowanie do akcji promocyjnej, która może ruszyć jeszcze w tym roku.

Spółka ma w portfelu także tytuł Total Alarm, który jest na etapie rozwoju koncepcji fabularnej i graficznej.

Patryk Jasiński, prezes studia True Games, wskazuje ze celem jest tworzenie życiowych, realistycznych gier. Pierwsza produkcja to Nightclub manager violet vibe. Obecnie 7 ukończonych milestone gry w tym pełne UI, system zarządzania klubem. Obecny milestone to fabuła, przerywniki, modele tancerek, cykliczne zdarzenia.

Pozostałe do realizacji to animacje tłumów, tancerek, modele mebli, tekstury, finalizacja fabuły, audio, ukończenie gry. Na marzec 2022 zaplanowane jest demo, a planowana premiera to czerwiec. Regularna gra ma być przeznaczona dla 16+, ale DLC dla 18+, na co pozyskane zostały środki z emisji na platformie Raisemana. Flint Arts produkuje grę na zlecenie, ale docelowo spółka chce mieć własny zespół. Kolejna zapowiedziana gra True Games to Projekt Castle, symulator więzienny. W ocenie prezesa jest to nisza w której gry często donoszą sukcesy. Planowana premiera to listopad 2022

Kamil Gemra, doradca zarządu Movie Games, dodał że trwają zaawansowane negocjacje w Cherrypick Games i wkrótce mogą zostać zaprezentowane szczegóły. Z kolei Piotr kudlinski z Goatz Games, spółki w której zaangażowane jest Movie Games i piłkarz Robert Lewandowski, stawia sobie wysokie cele, które mają być niedługo zaprezentowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj