NEXERA zaprezentowała autorski raport NEXERA Heroes – cykliczne opracowanie podsumowujące działania pomocowe w Regionach, w których operator rozwija swoją sieć światłowodową. O zaangażowaniu pracowników w działania dobroczynne opowiada prezes operatora Jacek Wiśniewski.

NEXERA już blisko 5 lat towarzyszy mieszkańcom kraju, rozwijając sieć światłowodową na obszarze 4 Regionów Polski: Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Warmii i Mazur, Łódzkiego oraz Świętokrzyskiego. Czynnie angażujemy się w życie lokalnych społeczności i staramy, by nasze inicjatywy przyczyniały się do podniesienia jakości życia mieszkańców, dzięki temu niezmiennie czujemy się częścią Regionów NEXERY.

Od początku istnienia NEXERY aktywnie włączamy się też w akcje społeczne na rzecz rozwoju Regionów, w których prowadzimy biznesową działalność. Projekt NEXERA Heroes to oddolne przedsięwzięcie, które zrodziło się we wrześniu 2018 roku. W trakcie spotkania integracyjnego własnoręcznie zbudowaliśmy drewniane budy dla psów, przekazując je następnie schroniskom w Regionie Łódzkim. Inicjatywie postanowiliśmy wówczas nadać bardziej systemowy charakter.

W projekcie biorą udział pracownicy podzieleni na cztery zespoły, które odpowiadają czterem Regionom NEXERY: Warmii i Mazurom, Kujawom z Pomorzem i Mazowszem, Regionowi Świętokrzyskiemu oraz Łódzkiemu. Za każde 1000 kroków postawionych przez zespoły firma przekazuje złotówkę do wspólnej puli. Drużyna robiąca najwięcej kroków w ciągu kwartału wybiera organizację, na którą przeznaczone zostaną pieniądze.

W 2021 roku wspólnie zrobiliśmy aż 103 778 233 kroków, czyli niemal 73 tysiące kilometrów, co przełożyło się na ponad 103 tysiące złotych przekazane na cele charytatywne! Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu, remont placówek, pomoc zwierzętom bądź wsparcie rehabilitacyjne dla osób potrzebujących. Skala projektu tym bardziej robi wrażenie, gdyż nasz zespół to stosunkowo niewielka liczba pracowników, wspierana przez zewnętrznych specjalistów i menadżerów.

To właśnie dzięki wyjątkowej kulturze organizacji, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa podejście partnerskie, szacunek do drugiego człowieka i nastawienie na rozwój osobisty i zawodowy, udaje nam się realizować ambitne i szlachetne cele.  W tym też duchu powstał projekt NEXERA Heroes. Uważamy, że każda pomoc zaczyna się od małych gestów, a systematyczna praca daje imponujące efekty. Mamy też nadzieję, że nasza finansowa pomoc stanowić będzie realny impuls do poprawy jakości życia lokalnych społeczności.

W wyniku zaangażowania pracowników tylko w ubiegłym roku firma dofinansowała kwotą ponad 103 tys. zł regionalne organizacje działające na rzecz potrzebujących, stowarzyszenia i schroniska dla zwierząt. Wsparcie przedsiębiorstwa objęło również niestandardowe inicjatywy edukacyjne i sportowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj