DoxyChain rozpoczyna współpracę z Oracle i WoltersKluver w ramach komercjalizacji swojej platformy cyfrowego obiegu dokumentów, poinformował ISBtech prezes Gabriel Dymowski.

Platforma Doxy Chain to platforma nowej generacji, do zarządzania dokumentami – w formie cyfrowej. Jako pierwsi w tym obszarze wprowadziliśmy technologię Blockchain, która umożliwi automatyzację i zabezpieczanie dokumentów w sposób, w jaki wcześniej to było niemożliwe. Celem strategicznym naszej spółki jest zbudowanie nowego standardu dla zarządzania dokumentami – na poziomie UE. Tworzymy produkt, który nie będzie tworzony tylko przez Doxy Chain, ale przez partnerów, którzy przyczyniają się do współtworzenia go” – powiedział ISBtech Dymowski.

Zaznaczył, że spółka wierzy, że takie podejście umożliwi zbudowanie nowego standardu dla zarządzania dokumentami.

Nie tylko jego podpisu, ale również przechowywania, przesyłania, zarządzania informacjami na tych dokumentach. W tym momencie podjęliśmy dwa strategiczne partnerstwa – z firmą Oracle, która umożliwi nam skalowanie tego produktu na arenie międzynarodowej, i z firmą Wolters Kluwer w Polsce, która pozwoli nam dotrzeć do szanowanych instytucji polskich” – dodał prezes DoxyChain.

Dodał, że spółka również szuka finansowania na poziomie 3 mln euro.

Rozmawiamy z funduszami europejskimi, które umożliwią nam rosnąć nie tylko w Polsce, ale właśnie budować tę nową jakość na poziomie międzynarodowym – na pewno europejskim. Spółka jest tworzona przez młody zespół. Młody, ambitny zespół, który wcześniej pracował dla międzynarodowych projektów. Mieliśmy duże doświadczenie z Blockchainem – w Polsce, i nie tylko w Polsce. Postanowiliśmy zbudować najbezpieczniejszą platformę do zarządzania dokumentami” – wskazał Dymowski.

Zaznaczył, że spółka łączy kompetencje młodego zespołu programistów, który wie że jest w stanie zbudować ten standard.

Mamy również inwestora Business Angel – to mecenas Jacek Bajorek, który wspiera nas swoim doświadczeniem, jak również jeden ze wspólników na co dzień mieszka w Berlinie, dostarcza doświadczenia jak scena fintech wygląda, nie tylko w Polsce, ale na arenie europejskiej” – wymienia prezes DoxyChain.

Przyznaje, że technologia blockchain dotychczas była znana głównie za sprawą Bitcoina.

Większość ludzi utożsamia tą technologię niestety z kryptowalutami. To, co świetnie pokazał Bitcoin, to odejście od jednego scentralizowanego, ośrodka, jeżeli chodzi o taki punkt zaufania. Blockchain umożliwia decentralizację, przez co mówi abyśmy nie ufali jednemu podmiotowi, ale ufajmy rzeszy wierzchołków, wyższych podmiotów, którzy współtworzą ten system. I to nas właśnie zmotywowało do stworzenia takiego systemu do zarządzania dokumentami nowej generacji. Nie jesteśmy jednym podmiotem, my nie mówimy tylko – ufajcie Doxy Chain, ale budujemy tak architekturę naszego systemu, gdzie partnerzy, którzy będą do nas dołączać, będą współtworzyli z nami ten system” – stwierdził Dymowski.

W jego ocenie, to nowy poziom warstwy zaufania, a to zmienia całkowicie paradygmat zaufania.

Jesteśmy bardzo z tego dumni, że właśnie wdrażamy ten nowy standard. W 2019 roku dołączył do zespołu współzałożycieli inwestor. On był pierwszym prywatnym inwestorem, który umożliwił nam wytworzenie tej platformy. Mieliśmy kilka wdrożeń w 2020 roku. Dzisiaj wiemy, że aby dynamicznie dalej rosnąć na arenie europejskiej potrzebujemy fundusz venture capital. W 2020 roku zrobiliśmy rundę wśród polskich funduszy, zaznajomiliśmy się z tym rynkiem. Poznaliśmy fundusze i potencjał jaki mogą dać start-upom. I jesteśmy teraz na dobrej drodze do tego, żeby pozyskać wyższe finansowanie w wysokości 3 mln euro, które umożliwi nam w tym roku 2021 wyjść na rynek europejski” – wskazał prezes.

Jak stwierdził, jego ostateczna wizja produktu, jako osoby, która zarządza tą spółką, jak również głównego architekta tego systemu Piotra Żelazko, jest zbudowanie nowego standardu zarządzania dokumentami.

Co to znaczy? To znaczy to, ze rzeczywiście nie będzie jednego podmiotu, tylko będą szanowane instytucje, korporacje, które razem będą tworzyły ten system. Tak jak Facebook chciał zbudować Librę, dopraszając do tego szanowane instytucje – nowy pieniądz cyfrowy – tak Doxy Chain chce zbudować tą wartość, dopraszając te korporacje, firmy w obrębie zarzadzania dokumentami” – podsumował prezes DoxyChain.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj