Cezary Pierzan, współtwórca aplikacji Spark i prezes Platformy Detalistów, w komentarzu dla ISBtech o wdrożeniu obsługi biletów autostradowych i przyszłorocznych planach aplikacji.

Wdrożenie obsługi biletów autostradowych było naszą szybką odpowiedzią na potrzeby rynkowe i szeroko komentowane problemy tzw. „systemów śledzących”. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych wyników nowej usługi i pozytywnego odbioru Sparka przez użytkowników. Dwucyfrowe wzrosty wydawanych przez nas biletów e-TOLL każdego dnia oraz wysoka lojalność kierowców to dla nas ważne wskaźniki, które chcemy utrzymać na niezmienionym poziomie.

W ciągu pierwszych dni funkcjonowania usługi większość użytkowników aplikacji zakupiło więcej niż jeden e-bilet (rekordzista 17), a blisko co 4. posiada bilety na przejazdy tam i z powrotem. Staramy się wsłuchiwać w komentarze użytkowników, dlatego planujemy kolejne udogodnienia, np. w najbliższych dniach udostępnimy możliwość eksportu miesięcznych zbiorczych zestawień w celu ułatwienia rozliczeń księgowych.

2022 rok będzie dla Sparka przełomowy, ponieważ po zakończeniu trzyletniego procesu legislacyjnego przez Ministerstwo Finansów rozpoczniemy wdrożenia kluczowej usługi jaką jest paragon fiskalny w wersji elektronicznej (e-paragon), powszechnej alternatywy dla dotychczasowej wersji papierowej. Implementacje obejmą zarówno kanał sprzedaży stacjonarnej, jak i e-commerce – generowanie e-paragonu może być wykorzystywane jako samodzielna usługa, a także w połączeniu z płatnościami mobilnymi poprzez Sparka lub aplikację mobilną naszego Partnera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Cezary Pierzan o digital checkout – nowym kierunku na rynku płatniczym

Podjęliśmy współpracę m.in. z kilkoma podmiotami e-commerce w zakresie implementacji naszych rozwiązań dla e-fiskalizacji, a partnerstwo z Przelewy24 umożliwi nam również pojawienie się wśród form płatności w kanale sprzedaży online. W planach mamy także projekty z sieciami stacji paliw oraz szeroko rozumianym retailem w dwóch formułach: obsługi transakcji przy kasie oraz model self-service. Warto więc nas obserwować, szykuje się ekscytujący rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj