Chmura i as-a-service dalekie od pełnego wykorzystania

Pandemia i związanie z nią okoliczności odbiły się mocno na wielu gałęziach gospodarki, w tym na branży obrazowania, co wymagało skierowania strategicznych wektorów jeszcze bardziej na rozwiązania cyfrowe, wskazuje w komentarzu dla ISBtech Mirosław Kaźmierowski, Channel Manager Lexmark International Polska.

Firmy analityczne przewidują, że przejście na zdalny tryb pracy oraz gwałtowne przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej wywołane przez pandemię sprawią, że wolumeny druku nie wrócą w najbliższych latach do szczytów z 2019 r. czy pierwszych miesięcy 2020 r.  Analiza ta zbiega się z doświadczeniami i ocenami, które obserwujemy na rynku polskim.

Wpływ pandemii na branżę drukowania

Ponadto przewidujemy, że nastąpi dalszy znaczny wzrost liczby wydruków przenoszących do chmury przez małe i średnie firmy, trend ten funkcjonował już przed pandemią, ale w ostatnim znacznie przyspieszył.

Nagła potrzeba cyfryzacji biznesu, konieczność przejścia na zdalny tryb pracy i nauki sprawiły, że rozwiązania w chmurze stały się naturalnym wyborem, a nawet jedynym rozwiązaniem umożliwiającym dokonanie transformacji cyfrowej.

Badania firmy IDC wykazały, że w 2021 r. jedna trzecia firm zatrudniających mniej niż 500 pracowników przyjmie ustrukturyzowane zasady zarządzania drukiem i dokumentami obsługiwane przez oprogramowanie w chmurze. Jednak aż 81% respondentów badania obawia się o bezpieczeństwo swojej infrastruktury druku, urządzeń i treści.

Zmiany i plany rozwojowe firmy Lexmark – perspektywa globalna oraz lokalna

Dostosowując się do nowych warunków, położyliśmy większy nacisk na rozwój naszych rozwiązań i technologii, zwłaszcza tych, za pomocą których możemy wspierać naszych klientów w sytuacji wywołanej pandemią COVID-19 i szybko reagować na nowe potrzeby rynkowe.

Przykładem są rozwiązania, dzięki którym drukarkami Lexmark można zarządzać z dowolnego miejsca na świecie bez konieczności przebywania na miejscu lub znajdowania się w tej samej sieci lokalnej. Z myślą o bezpieczeństwie pracowników, dzisiejsi pracodawcy starają się dostosować do nowych standardów szukając rozwiązań kładących nacisk na elastyczność i mobilność pracy.

Lexmark CFM (Cloud Fleet Management) umożliwia partnerom utrzymanie infrastruktury drukowania w małych i średnich firmach za pomocą jednego zintegrowanego narzędzia. Pandemia spowodowała wzrost zapotrzebowania na rozwiązania chmurowe i oferty usług typu as-a-service, a ich potencjał jest wciąż daleki od pełnego wykorzystania.

To samo dotyczy technologii IoT, które nasze urządzenia również posiadają. Dzięki dalszemu ich rozwojowi, możemy pomóc naszym klientom w realizacji ich celów, polegających na uproszczeniu procesów biznesowych, poprawie bezpieczeństwa oraz zapewnieniu efektywności kosztowej i zrównoważonego rozwoju ich infrastruktury drukowania. W ten sposób zapewnimy sobie sukces biznesowy i przyczyniamy się do
sukcesów naszych partnerów w erze cyfrowej.

Położyliśmy także większy nacisk także na interakcję naszego sprzętu z aplikacjami i rozwiązaniami w chmurze. Dalej rozwijamy nasze podstawowe kompetencje i przenosimy je na wyższy poziom. Pandemia doprowadziła do znacznego wzrostu handlu w sektorze e-commerce, który jest dla nas ważnym filarem.

Podwaliny pod to położyliśmy już w 2019 roku, kiedy opracowaliśmy program partnerski (Lexmark Connect), który zapewnia naszym partnerom, w tym z sektora e-commerce, dostęp do innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu obrazowania, narzędzi i zasobów, pomaga im wyróżnić się na tle konkurencji i zrobić wrażenie na klientach oraz znacznie poprawić wyniki sprzedażowe.

Dzięki zmianie struktury organizacyjnej na liniową nasi decydenci są teraz jeszcze bliżej rynku i mogą elastyczniej wspierać naszych partnerów i klientów. Aby mieć pozytywny wpływ na sukces biznesowy naszych partnerów, a tym samym także na nasz, chcemy jeszcze szybciej i lepiej odpowiadać na ich potrzeby i wymagania.

Dotyczy to zarówno naszych specjalistycznych partnerów handlowych, jak i partnerów e-tail, z których wielu poszło o krok dalej podczas pierwszego lockdown i błyskawicznie rozwinęło swoją działalność online. Ten kierunek będziemy dalej wspierać.

Lexmark tworzy innowacyjne rozwiązania i technologie obrazowania, które pomagają klientom na całym świecie drukować, zabezpieczać i zarządzać informacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj