Salumanus pracuje nad ekspansją międzynarodową

Marcin Bała, Salumanus

Salumanus, właściciel marki GBC Photonics, pracuje obecnie nad pozycją partnera pierwszego wyboru dla operatorów telekomunikacyjnych i wyjściem na rynki międzynarodowe. W przyszłości nie wyklucza możliwości wejścia na giełdę, poinformował ISBtech Marcin Bała, CEO Salumanus.

Aktualnie koncentrujemy się na umocnieniu pozycji lidera technologicznego. Chcemy być partnerem pierwszego wyboru dla operatorów telekomunikacyjnych, data center czy operatorów ISP. W Polsce GBC Photonics to marka ciesząca się dużym zaufaniem, pracujemy teraz nad tym, żeby ten sukces z rodzimego rynku, przekuć na sukces międzynarodowy. Obecnie nie planujemy wejścia na giełdę, ale nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości” – powiedział ISBtech Bała.

Jak podaje spółka, marka GBC Photonics ma obecnie największe na światowym rynku portfolio modułów optycznych 400G. Producent specjalizuje się w rozwiązaniach do optymalizacji transmisji danych w sieciach światłowodowych.

Prezes Salumanus wskazuje, że zapotrzebowanie na szybkie sieci na światowym rynku jest ogromne. 

Marka GBC Photonics z wysoką dynamiką sprzedaży sprzętu sieciowego w ubr.

W 2022 spółka planuje rozszerzanie portfolio marki GBC Photonics o kolejne produkty o przepływności 400G, 800G i wyższej. Jednocześnie, trwają prace nad rozbudową platformy zwielokrotnienia falowego, w której niebawem pojawią się urządzania pozwalające opomiarować sieć optyczną oraz rozwiązania oparte na technologii WSS (ang. Wavelength Selective Switch), w tym multipleksery i ROADMy (ang. Reconfigurable Optical Add-Drop Multiplexer).

W bieżącym roku pojawią się również kolejne udogodnienia dla inżynierów sieciowych. Gotowa jest już aplikacja mobilna do sprawdzania szczegółów technicznych modułów optycznych. Spółka planuje też kontynuować rozwój funkcjonalności środowiska GBC Photonics SRD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj