Politechnika Poznańska wyznacza trendy w nowoczesnej edukacji dzięki współpracy z Huawei, poinformował ISBtech dr hab. inż., profesor na wydziale Informatyki i telekomunikacji Piotr Zwierzykowski.

Nasza współpraca z Huawei realizowana jest dwutorowo i obejmuje wspólne projekty naukowe i badawczo-rozwojowe oraz działalność edukacyjną. W ramach współpracy naukowej głównie uczestniczymy z firmą Huawei w projektach europejskich Horyzontu 2020. Planujemy również rozwinięcie współpracy badawczo-rozwojowej w oparciu o porozumienie dotyczące wspólnych badań w obszarze sztucznej inteligencji (SI), które zawarliśmy z Huawei” – powiedział ISBtech Zwierzykowski.

Porozumienie o współpracy uczelni z firmą Huawei przewiduje ponadto wspólną realizację projektów edukacyjnych, a także wymianę doświadczeń i wiedzy poprzez wzajemne podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-badawczej i studentów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Huawei otwiera laboratorium fintech

Huawei dla warszawskiego Muzeum Narodowego

Huawei na rynku ładowania elektryków

Jak zaznaczył profesor Zwierzykowski, w obszarze dydaktycznym, dzięki Huawei kilkunastu nauczycieli akademickich Politechniki Poznańskiej przeszło szkolenie z zakresu SI, centrów danych i rozwiązań chmurowych.

Zdobyte umiejętności i wiedza oraz uzyskane certyfikaty i uprawnienia instruktorskie, pomogą w aktualizacji oferty dydaktycznej skierowanej do studentów w ramach regularnych zajęć oraz pozwolą na oferowanie nowych kursów w ramach programu szkoleń Huawei ICT Academy. W tym roku najpopularniejszym kursem wśród naszych studentów jest kurs dotyczący sztucznej inteligencji. Zapisało się na niego już niemal 100 studentów, a kolejni będą mogli dołączyć już wkrótce. Warto podkreślić, że dzięki nowej ofercie szkoleń odnotowaliśmy w tym roku największy wzrost zainteresowania szkoleniami od początku działalności naszej Akademii. Spodziewam się, że tę tendencję pozwoli utrzymać nowa oferta szkoleń z zakresu technologii 5G, którą właśnie przedstawiliśmy studentom. Rekrutacja się zaczęła” – wymienił przedstawiciel Politechniki Poznańskiej.

W tym roku 23 listopada, w Poznaniu, odbędzie się kolejna polska edycja międzynarodowego konkursu Huawei ICT Competiton.

Wydarzenie to odbędzie się w Poznaniu po raz drugi. Pojawią się przedstawiciele wszystkich 6 Akademii Huawei działających w Polsce. Współzawodnictwo odbędzie się w ramach dwóch ścieżek: technologie sieciowe oraz sztuczna inteligencja. W ramach działalności edukacyjnej planujemy również, jeszcze w tym roku, wspólnie z firmą Huawei zorganizować webinaria dla naszych studentów, które będą dotyczyły nowych technologii sieciowych” – wymienił Zwierzykowski.

W ub.r. Zwierzykowski mówił w rozmowie z ISBtech, że Politechnika Poznańska współpracuje technologicznie z Huawei i byłby zainteresowany, aby ta współpraca rozwinęła się szczególnie w obszarze naukowo-badawczym dotyczącym sztucznej inteligencji, środowisk chmurowych oraz nowych technologii sieciowych.

Politechnika Poznańska współpracuje z firmą Huawei już od 2015 r. W tym czasie otrzymała dwie darowizny sprzętowe. Otrzymane urządzenia sieciowe są wykorzystywane przez studentów teleinformatyki oraz elektroniki i telekomunikacji na różnorodnych zajęciach tj. laboratoria, projekty czy zajęcia koła naukowego. Sprzęt Huawei wykorzystywany jest także przez praktykantów i stażystów oraz przez dyplomantów w ramach prac inżynierskich lub magisterskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj