Golden Star: Wirtualne spacery po budynkach zrobiły karierę

Jak Golden Star Group widzi role technologii w branży real estate i jakie są plany firmy na polskim rynku komentuje dla ISBtech Antonio Pomes, Head of Asset Management w Golden Star Group.

Technologia w branży nieruchomości odgrywa obecnie kluczową rolę, podobnie jak w większości sektorów gospodarki i ma zastosowanie w wielu różnych obszarach. W Golden Star Group siłę technologii dostrzegliśmy już wiele lat temu, wprowadzając liczne nowinki technologiczne w należących do nas obiektach biurowych.

Jednak w mojej opinii, ostatnie kilkanaście miesięcy i globalne obostrzenia związane z pandemią COVID-19 dodatkowo wzmocniły rolę technologii w nieruchomościach i znacznie przyspieszyły wdrażanie różnych rozwiązań. Nieocenione stały się produkty technologiczne, które były już znane na rynku, ale traktowane wcześniej jako dodatkowe – jak na przykład wirtualne spacery po budynkach.

W dobie pandemii umożliwiły one nam prezentację przestrzeni poszczególnych biurowców potencjalnym najemcom. Wykorzystywaliśmy je również do prezentacji naszej oferty w mediach społecznościowych, które stanowią obecnie bezpośredni kanał dotarcia do uczestników rynku. W ramach nowoczesnych technologii w nieruchomościach należy wspomnieć także o zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju, takich jak m.in. oświetlenie o niskim zużyciu energii, systemy oszczędzania wody i jej pozyskiwania z deszczówki czy też wykorzystywanie energii odnawialnej.

Są to elementy bardzo pożądane przez najemców, które nierzadko istotnie podnoszą wartość danej nieruchomości. Nie możemy także zapominać o wszelkich rozwiązaniach mobilnych, bezdotykowych, które umożliwiają zarządzanie budynkiem oraz zapewniają bezpieczne i komfortowe korzystanie ze wszystkich funkcji obiektu.

Technologia nie tylko pomaga w tworzeniu budynku, ale także w życiu w tym budynku, koegzystencji, tworzeniu społeczności, nawiązywaniu relacji. Siła cyfrowa przyspiesza transformację naszej pracy i wpływa na nasze zachowania. Jestem przekonany, że rozwój branży nieruchomości jest nierozerwalnie związany z technologią, gdyż rozwijanie wszelkich nowinek i możliwości cyfrowych pomoże dostarczać rozwiązania istotne dla pracowników i klientów.

W Golden Star Group przez lata skonsolidowaliśmy portfel nowoczesnych aktywów komercyjnych i stworzyliśmy wewnętrzną platformę do zarządzania nimi – która jest dedykowana wyłącznie należącym do nas nieruchomościom. Wszystkie nasze aktywa w Polsce zlokalizowane są w dobrze rozpoznawalnych dzielnicach biurowych cieszących się dużym powodzeniem wśród rodzimych i międzynarodowych firm.

Nasze obiekty doceniane są na rynku ze względu na najwyższe standardy jakości, funkcjonalność i wyjątkową architekturę. Posiadają także unikalne cechy, jak na przykład
kompleks Konstruktorska Business Center na warszawskim Mokotowie, który może poszczycić się największą powierzchnią pojedynczego piętra (7000 mkw.) w Europie Środkowo-Wschodniej.

W najbliższym czasie będziemy koncentrowali się na umacnianiu naszej pozycji na polskim rynku i zwiększaniu wartości posiadanych już aktywów. Obserwujemy także uważnie rynek i przewidujemy potencjalne poszerzenie naszego portfolio biurowego, a co za tym idzie całej platformy nieruchomościowej Golden Star Group. Wierzymy, że po spowolnieniu wywołanym pandemią, sytuacja na międzynarodowych rynkach wróci do „nowej normalności”, uwzględniającej pewne zmiany strukturalne, a polski rynek nieruchomości komercyjnych będzie nadal się rozwijał – w czym zamierzamy aktywnie uczestniczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj