Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy, wydajne i niezawodne systemy oraz poszukiwanie alternatyw wobec kurczącej się liczby rąk do pracy – minione miesiące jak w soczewce pokazały nam to, o czym przemysł mówi głośno, wskazuje w komentarzu dla ISBtech prezes Etisoft Michał Majnusz.

Michał Majnusz, prezes Etisoft
Michał Majnusz, prezes Etisoft

To czas automatyzacji i optymalizacji procesów w przedsiębiorstwach. Rewolucja w przemyśle dzieje się na naszych oczach i jest to trend, którego nie unikniemy. Przedsiębiorstwa, które nie chcą pozostać w tyle właśnie teraz powinny pomyśleć o tym, jak budować swoją konkurencyjność i przewagę biznesową.

Połączenie wielu różnych rozwiązań z zakresu automatyzacji produkcji i automatycznej identyfikacji produktów – dobranych odpowiednio do naszych potrzeb – pozwala na optymalizację różnych obszarów firmy: produkcji, magazynu czy logistyki. Począwszy od najprostszych rozwiązań takich jak etykiety, po rozbudowane systemy wspierające automatyzację, gdzie etykieta pozostaje głównym nośnikiem najważniejszych informacji o produkcie.

Do optymalizacji i automatyzacji procesu etykietowania, śledzenia i weryfikacji partii produkcyjnych, usprawnienia logistyki wykorzystuje się:
– urządzenia AutoID
– systemy aplikujące etykiety
– systemy wizyjne
– rozwiązania z zakresu technologii RFID
– systemy intralogistyczne bazujące na robotach mobilnych typu AGV/AMR.

Rozwiązania obejmujące całościowy proces: od złożenia zamówienia i dostarczenia komponentów, aż do wysyłki towarów do klientów i usług posprzedażowych są dziś szczególnie pożądane. Tym bardziej, że wzrosła świadomość klientów w zakresie etykietowania oraz automatyzacji tej czynności. To zdecydowanie przekłada się na bardziej zindywidualizowane potrzeby i oczekiwania dotyczące oferowanych urządzeń i rozwiązań.

Wózek AGV AMR na produkcji
Wózek AGV AMR na produkcji

Widzimy to współpracując z klientami na całym świecie i dostarczając im kompletne rozwiązania z zakresu oznaczania i identyfikacji produktów. Mocną stroną dostawców powinna być więc dziś wszechstronność rozwiązań i wsparcia. Warte w nich uwzględnić złożone systemy informatyczne automatyzujące produkcję, w tym oparte na technologii kodów kreskowych i technologii RFID, systemy wizyjne, śledzenie produkcji umożliwiające identyfikację materiałów, komponentów i oprzyrządowania. Nie bez powodu proces ten można podsumować zdaniem: „Od etykiet do Przemysłu 4.0”. Firma z Gliwic sama przeszła tę drogę, zaczynając od producenta etykiet po realizację projektów, tworzenie i integrację zaawansowanych rozwiązań dla nowoczesnych przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj