Ekopol Górnośląski Holding liczy na utrzymanie trendu wysokiej dynamiki wzrostu liczby klientów korzystających z technologii Mikrostacje.pl w całym bieżącym roku, poinformował ISBtech prezes Andrzej Piecuch. Spółka celuje w przejście na GPW z NC.

Andrzej Piecuch, prezes Ekopol GH

Na chwilę obecną nie podajemy prognoz na kolejne kwartały, jednak optymistycznie patrzymy w przyszłość. Jesteśmy zadowoleni, że nasz segment technologiczny dynamicznie się rozwija, co więcej możemy go łatwo skalować, ponieważ raz napisane oprogramowanie jest sprzedawane wielokrotnie. W I kwartale tego roku widzimy znaczący wzrost liczby klientów, którzy korzystają z technologii Mikrostacje.pl i liczymy na utrzymanie tego trendu” – powiedział ISBtech Piecuch.

 Tylko w I kwartale spółka pozyskała 45 nowych użytkowników technologii Mikrostacje.pl do zarządzania gospodarką paliwową, podczas gdy w całym 2021 r. ich liczba wyniosła 63.

Według opublikowanych wstępnych danych, jednostkowe przychody netto ze sprzedaży w I kwartale wyniosły ok. 77,5 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 53% r/r, natomiast jednostkowy zysk brutto wyniósł prawie 2 mln zł, co oznacza wzrost na poziomie 145,4% r/r. Rekordowe wstępne wyniki za I kwartał, to zasługa m.in. dynamicznie rozwijającej się technologii Mikrostacje.pl.

Mikrostacje.pl są jedynym tego typu rozwiązaniem na rynku, dzięki temu liczymy na dalszy wzrost i skalowanie naszej usługi”  – stwierdził prezes Ekopol Górnośląski Holding.

W rozmowie z ISBtech podtrzymał plany przejścia z NewConnect na główny rynek GPW.

Wiemy, że jeszcze nie osiągnęliśmy wymaganej kapitalizacji, jednak nasz biznes stale i dynamicznie się rozwija, przez co wierzymy, że wkrótce dołączymy do grona spółek notowanych na głównym parkiecie” – stwierdził Piecuch.

Ekopol Górnośląski Holding to właściciel platformy Mikrostacje.pl do zarządzania gospodarką paliwową, lokalizacją floty firmowej czy rejestracją czasu pracy pracowników. Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj