EIT Digital Challenge 2021 ustanowił nowy rekord: 409 zgłoszeń z 33 krajów. O tegorocznej edycji opowiada Shehryar Piracha, Head of the EIT Digital Accelerator.

Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR. Trzech zwycięzców EIT Digital Challenge zostanie ogłoszonych we wrześniu br.

Jak może pan podsumować tegoroczną edycję?

Shehryar Piracha, Head of the EIT Digital Accelerator: W 8. edycji konkursu EIT Digital zaprosił do udziału szybko rozwijające się startupy, które są gotowe do międzynarodowej ekspansji.

W konkursie pojawiło się pięć obszarów tematycznych, wybranych pod kątem głównych trendów: technologia cyfrowa, przemysł cyfrowy, miasta cyfrowe, finanse cyfrowe i cyfrowa równowaga.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu deep tech, które są definiowane jako firmy technologiczne oferujące zróżnicowaną ofertę produktów, wykorzystujące technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

Dwadzieścia najlepszych firm zostanie zaproszonych na spotkanie, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z przedstawicieli korporacji i inwestorów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR.

Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100
000 EUR. Trzech zwycięzców EIT Digital Challenge zostanie ogłoszonych we
wrześniu br.

Ile zgłoszeń napłynęło w tej edycji?

409 zgłoszeń z 33 krajów.

Czy jest ich więcej niż w poprzednich edycjach?

Tak, liczba aplikacji stale rośnie z roku na rok, co wskazuje, że istnieje wiele obiecujących firm planujących ekspansję międzynarodową.

Co może pan powiedzieć o tegorocznych uczestnikach?

Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Francji. Średnio kandydat osiągnął przychody w wysokości 1,13 miliona EUR w ostatnim roku podatkowym, zebrał 3 miliony EUR i zatrudnia 18 osób. Teraz nasz zespół rozpocznie proces oceny, aby dowiedzieć się więcej o kandydatach i wyłonić finalistów, którzy zostaną ogłoszeni w lipcu.

Wiele młodych firm myśli o udziale w przyszłości w takich konkursach – jak się do tego przygotować?

Szukamy szybko rosnących startupów zajmujących się technologiami, które już odnoszą sukcesy na swoich rynkach lokalnych i zamierzają pozyskać fundusze na rozwój. Firmy muszą wykazać roczne przychody w wysokości co najmniej 300 000 EUR lub minimum 2 mln EUR finansowania i solidny zespół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj