BauApp niedługo wprowadzi do Polski rozwiązanie Cyfrowy Standard Logistyczny na placach budowy (Digital Terrain Logistics Standard) w Polsce, zapowiada w rozmowie z ISBtech CEO Adam Dalnoki.

1. Jakie są dalsze plany rozwojowe BauApp w Polsce i regionie?

Niedawno na Węgrzech wprowadziliśmy Cyfrowy Standard Logistyczny na placach budowy (Digital Terrain Logistics Standard). Jest to rozwiązanie, które rewolucjonizuje obsługę materiałów budowlanych i monitoring ich wykorzystania. Już wkrótce zostanie wprowadzone także w Polsce.

Jest to dla nas obecnie najważniejszy obszar rozwoju. Wzrost efektywności w przemyśle budowlanym nie jest możliwy bez optymalizacji zużycia materiałów budowlanych wykorzystywanych na placach budowy. Obszar ten pochłania największą część wydatków budżetu każdego projektu.

Najważniejszym krokiem w kierunku poprawy wydajności jest standardowa identyfikacja materiałów i cyfryzacja logistyki na placu budowy. Cyfryzacja w branży budowlanej jest nieunikniona. Jednak nie da się jej efektywnie wdrożyć bez aktywnej współpracy firm budowlanych, a także dostawców, dealerów i producentów.

W BauApp tworzymy kompletny zestaw aplikacji do obsługi Cyfrowego Standardu Logistycznego, gdzie dostawcy i klienci mogą współpracować w tym samym systemie.

2. Jakie są najważniejsze trendy w cyfryzacji budownictwa?

W mojej ocenie istotne są trzy aspekty. Po pierwsze to zarządzanie dokumentami i zarządzanie zadaniami bezpośrednio na budowie.

Kolejny aspekt to zbudowanie jednego spójnego środowiska na projekcie, włączając generalnych wykonawców, podwykonawców, inwestorów, osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości itd., w ramach którego wszyscy pracują w oparciu o jedno narzędzie. Ostatnim aspektem jest digitalizacja procesów logistycznych.

3. Czy planujecie pozyskać finansowanie zewnętrzne? Jeśli tak, to w jakim celu?

Obecnie suma naszych zabezpieczeń finansowych wynosi 3 mln EUR. Jesteśmy otwarci na rozmowy z inwestorami, ale aktualnie aktywnie nie poszukujemy dodatkowego wsparcia finansowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj