Skinwallet zapowiedział ostatnio, że wchodzi do świata NFT. Jakie ambicje i plany ma spółka na tym polu i dlaczego tokenizacja w komentarzu dla ISBtech wyjasnia zarząd giełdowej spółki.

Skinwallet jako rozpoznawalny podmiot z obszaru handlu dobrami cyfrowymi znajduje się w świetnym miejscu do zaadresowania kluczowych trendów związanych z rozwojem WEB3, które w najbliższych latach zmienią świat cyfrowej rozrywki. Nasza strategia rozwoju nie skupia się wyłącznie na “tokenizacji” i samych tokenach NFT – chcemy też zaadresować i wykorzystać potencjał drzemiący w Ekonomii Twórców (Creator Economy) oraz z przyszłością gier opartych o protokół blockchain.

To właśnie bardzo dynamiczny wzrost zainteresowania nurtem Web3 oraz fakt, że Web3 jest jeszcze na wczesnym etapie adopcji przez rynek spowodowało, że podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu tych elementów w strategii rozwoju naszej Spółki. Od samego początku ekosystem produktów Skinwallet był tworzony z myślą o tym, żeby był możliwie jak najbardziej uniwersalny, aby można było go wykorzystywać do obrotu różnego rodzaju dobrami cyfrowymi. I tak właśnie się stało. Nasz ekosystem z 2 kluczowymi platformami w jego centrum – Skinwallet Instant oraz Skinwallet Market – składa się z takich usług jak:

  • obsługa płatności przychodzących i wychodzących
  • procesy AML i KYC związane z obsługą płatności – zapewniające bezpieczeństwo transakcji finansowych
  • afiliacja, tracking  i analityka prowadzonych działań marketingowych
  • wyszukiwarka i narzędzie ułatwiające filtrowanie i sortowanie dóbr cyfrowych wyszukiwanych przez użytkowników
  • czy też w pełni zautomatyzowany proces dostarczania dóbr cyfrowych do ich posiadaczy

Wielu użytkowników naszego flagowego produktu – Skinwallet Market – traktuje dobra cyfrowe jako medium inwestycyjne. Wprowadzenie na platformę nowych dóbr cyfrowych łączących zarówno aspekty emocjonalne jak i inwestycyjne wpłynie na znaczące poszerzenie naszej oferty i poprawi dostęp do tego rodzaju dóbr i usług z nimi związanych.

Nasze plany nie są odłożone w czasie – wręcz przeciwnie – już w lipcu premierę będzie miało pierwsze nowe narzędzie z naszego ekosystemu budowanego wokół Web3 – Skinwallet Engage czyli narzędzie marketingowe przeznaczone dla twórców treści skupionych wokół platformy Twitch, narzędzie automatyzujące procesy angażowania użytkowników w trakcie streamów, narzędzie, które da streamerom możliwość pełnej automatyzacji prowadzenia tego typu działań i dystrybucji nagród również w postaci tokenów NFT. W dalszej kolejności planujemy premierę serii emocjonujących projektów z obszaru NFT, które tworzyć będziemy we współpracy naszymi obecnymi i nowo pozyskanymi partnerami ze świata esportu czyli tej branży, z którą jesteśmy bezpośrednio powiązani, i którą najlepiej znamy. 

Te dwa pierwsze projekty realizować będziemy z wykorzystaniem zewnętrznych narzędzi, żeby wystartować z nimi jak najszybciej, natomiast w tle prowadzone będą prace techniczne mające na celu dostosowanie naszej infrastruktury do możliwości obracania tokenami NFT – do końca roku dostosujemy naszą platformę Skinwallet Market do możliwości pełnej obsługi tokenów NFT – z jednej strony do możliwości obracania tokenami w ramach platformy, a z drugiej strony powstanie również interface, który umożliwi użytkownikom samodzielne tworzenie tokenów NFT.

Faza 2, która realizowana będzie w 2022 roku, zakłada natomiast przygotowanie technologii dla twórców gier, technologii, która da im możliwość implementacji ekonomii wykorzystującej dobra cyfrowe w grach, które będą przez nich tworzone – technologii opartej o protokół blockchain. Bazując na tych rozwiązaniach wspólnie z twórcami gier będziemy chcieli oddawać w ręce graczy Metaversy – czyli wirtualne światy współtworzone przez graczy których bazą będzie właśnie nasza technologia.

Skinwallet Metaverse Jest to infrastruktura, technologia oparta o protokół blockchain, pozwalająca twórcom gier na budowanie metawersów, czyli cyfrowych, wirtualnych światów, światów, które oparte o tokeny NFT i wykorzystujcie mechanizmy ekonomii twórców i ekonomii pasji dają graczom możliwość współtworzenia tych światów i zastania ich częścią. Celem Spółki Skinwallet S.A. jest umożliwienie twórcom gier tworzenia metawersów w grach.

Skinwallet Engage Twórcy treści na platformie Twitch każdego dnia zabiegają o uwagę i przywiązanie swoich odbiorców. Poza unikalnymi treściami doskonale sprawdzają się angażujące konkursy dostarczające dodatkowych emocji wśród ich uczestników. Poprzez platformę Skinwallet Engage twórcy uzyskają narzędzie zapewniające pełną automatyzację tych procesów zaś ich odbiorcy wspaniałą rozrywkę, której zwieńczeniem będzie odebranie nagród – w pierwszej iteracji dóbr cyfrowych, które aktualnie posiadamy w naszej ofercie, a w kolejnym kroku równeiż innych dóbr jakich jak właśnie tokeny NFT –  na platformie Skinwallet Market.

Web3 Tutaj warto zaznaczyć, że Web3 nie ma jeszcze jednej spójnej definicji. W zależności pod jakim kątem spojrzymy na ten ruch tak możemy go definiować.W naszym postrzeganiu – Spółki Skinwallet S.A. – Web3 to odpowiedź  na potrzeby ekonomii twórców (tzw. creator economy) oraz rosnące wymagania w zakresie dystrybucji treści cyfrowych. Web3 reguluje przede wszystkim istotne kwestie prawa własności do dóbr wirtualnych. Czołowe grupy inwestycyjne są coraz bardziej świadome ogromnego potencjału Web3 w tworzeniu wartości i redefiniowaniu sektorów takich jak gry czy sztuka. Dzięki oddaniu w ręce użytkowników możliwości kreowania internetu, zmienia ich w twórców wirtualnej rzeczywistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj