Decyzja sądu w sprawie Epic przeciw Apple jest ważna dla branży gier mobilnych i Huuuge Games będzie monitorować ewentualne zmiany i przygotowywać się do wprowadzenia alternatywnych opcji płatności jeśli zostaną one dopuszczone przez Apple, poinformował ISBtech CEO, Anton Gauffin.

Eksperci rynkowi oceniają, że wprowadzenie przez Apple alternatywnych metod płatności miałoby pozytywny wpływ na firmy z branży gier mobilnych. Na tym etapie trudno jednak o precyzyjne określenie tego wpływu, gdyż jest zbyt wiele niewiadomych. Uważam, że ta decyzja sądu jest ważna dla naszej branży, będziemy monitorować ewentualne zmiany i przygotowywać się do wprowadzenia alternatywnych opcji płatności jeśli zostaną one dopuszczone przez Apple” – powiedział ISBtech Gauffin.

Wcześniej media podały, że sąd w USA orzekł, że Apple nie może już zabronić twórcom aplikacji kierowania użytkowników do opcji płatności poza App Store. Decyzja, która nastąpiła po sprawie sądowej z Epic – twórcą popularnej gry Fortnite. CNN ocenił, że jest to poważny cios dla Apple, ale firma odniosła również częściowe zwycięstwo, ponieważ sędzia powstrzymał się od nazwania tego monopolem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj