HPE: Do wzrostu nie wystarczy tylko skalowanie serwerów

Paweł Wójcik, HPE Polska,
Paweł Wójcik, HPE Polska,

Zwiększenie wydajności serwerów to nie jedyny istotny aspekt w dobie dzisiejszej trudnej sytuacji rynkowej. Bezpieczeństwo i automatyzacja, zawsze były i są znaczącymi elementami zapewniającym przedsiębiorstwom ciągłość działania, wskazuje w komentarzu eksperckim dla ISBtech Paweł Wójcik, IHG Business Unit Lead HPE Polska.

W dzisiejszych czasach, transformacja cyfrowa ma znaczący wpływ na wszystkie branże. To właśnie aktualna sytuacja pandemiczna spowodowała, że wiele firm zostało zmuszonych do przyspieszenia w zakresie transformacji cyfrowej. Dostosowanie do nowych wymagań technologicznych stało się priorytetem dla firm niezależnie od ich wielkości. Hewlett Packard Enterprise wychodzi naprzeciw tym dynamicznym potrzebom rynku.

Oferujemy wysokowydajne rozwiązania, które umożliwiają efektywną obsługę obciążeń, przez co firmy szybciej osiągają cele biznesowe. W nadchodzących tygodniach wprowadzimy do naszej oferty najnowsze serwery HPE ProLiant i systemy HPE Apollo Gen10 Plus. Te wysokowydajne rozwiązania, oparte na najnowszych procesorach AMD EPYC™ 7003 lub 3. generacji procesorów Intel Xeon, osiągają wzrosty wydajności od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od zastosowanych komponentów i rodzaju obciążenia.

Zwiększenie liczby rdzeni w procesorach, czy wprowadzenie standardu magistrali PCIe 4.0, większa liczba kanałów pamięci i wprowadzenie wysoko taktowanych pamięci DDR4-3200 MHz spowodowało znaczący wzrost wydajności jednostek, a przez to skrócenie czasu przetwarzania, co ma bezpośredni wpływ na korzyści finansowe przedsiębiorstwa.

Zwiększenie wydajności serwerów to nie jedyny istotny aspekt w dobie dzisiejszej trudnej sytuacji rynkowej. Bezpieczeństwo i automatyzacja, zawsze były i są znaczącymi elementami zapewniającym przedsiębiorstwom ciągłość działania.

Serwery HPE ProLiant oferują inteligentne mechanizmy, które umożliwiają efektywną automatyzację zadań w zakresie zarządzania i optymalizacji wydajności obciążeń, zapewniając lepsze wyniki w krótszym czasie. Ich wszechstronność i skalowalność, pozwala obsłużyć dowolne rozwiązanie. Dzięki temu są w stanie spełnić współczesne wymagania IT stawiane przez m.in. 5G, edge computing, sztuczną inteligencję czy analitykę i modernizować funkcje IT przy użyciu infrastruktury hiperkonwergentnej, kontenerów oraz zróżnicowanych architektur CPU i GPU.

Ponadto, serwery HPE ProLiant oferują kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa wbudowane jako system na poziomie układów. Zapewniają one całościową ochronę „360-stopni” od momentu wyprodukowania serwera i jego rozbudowy na etapie wysyłki i dystrybucji, aż po ostatni etap cyklu użytkowania.

Oprócz samej technologii, dla ciągłości finansowej przedsiębiorstwa ważne są także koszty związane z pozyskaniem i użytkowaniem infrastruktury. Tutaj HPE oferuje rozwiązanie HPE GreenLake Flex Capacity. Dzięki HPE GreenLake firma klienta zyskuje elastyczność, płatność tylko za użytkowaną moc obliczeniową i szybką skalowalność – elementy charakterystyczne dla modelu dostarczania usług w chmurze.

Gwałtowne wzrosty w zapotrzebowaniu na moc obliczeniową stają się łatwe w zarządzaniu, dzięki czemu można szybciej reagować na zmienne oczekiwania rynku bez marnowania kapitału na dostarczanie dodatkowej mocy obliczeniowej, potrzebnej jedynie dla szczytowych obciążeń.

Cała potrzebna technologia znajduje się w centrum danych klienta, dzięki czemu może on zachować pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością danych. W ramach HPE GreenLake rzeczywiste, mierzone zużycie jest rozliczane jako usługa (as-a-service) co miesiąc z dołu. Pomaga to w śledzeniu kosztów, a obejmuje infrastrukturę, oprogramowanie i wsparcie niezbędne do zabezpieczenia bezpieczeństwa operacyjnego IT w centrum danych klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj