Platformy streamingowe zyskują ogromną popularność na świecie. W ofercie gigantów znajdziemy tysiące seriali i filmów. Okazuje się jednak, że Polska jest na samym dole zestawienia krajów, jeśli chodzi o dostępność materiałów, a platformy stosują dodatkowo blokady geograficzne. Jak sobie z tym poradzić i zyskać dostęp do zagranicznych bibliotek? W tym pomoże nam NordVPN.

Ogólnie rzecz ujmując VPN, skrót angielskiej frazy Virtual Private Network oznacza wirtualną sieć prywatną. Pozwala ona nie tylko na zmianę lokalizacji adresu IP naszego komputera, ale również skutecznie chroni i zabezpiecza nasze wszelkie dane podczas przeglądania internetu i logowania się do naszych social mediów czy bankowości internetowej. Korzystanie z tego typu usługi pozwala nam na bezpieczniejsze korzystanie z sieci zapewniając anonimowość.

NordVPN to jedna z najlepszych usług VPN dostępnych na rynku. Przede wszystkim NordVPN posiada ponad 5500 serwerów znajdujących się 59 krajach gwarantujących najlepszą jakość połączenia. Tak duża liczba serwerów sprawia, że użytkownik może korzystać z bezpiecznego połączenia, które oferuje wysoką prędkość pobierania, a jest to bardzo ważne w przypadku tego typu usług. NordVPN nie tylko w prosty sposób znosi blokadę i cenzurę geograficzną, ale również skutecznie chroni nas i nasze dane podczas surfowania po sieci.

Usługa NordVPN jest multiplatformowa. Aplikacja dostępna jest na komputery z systemem Windows, Linux czy MacOS, a także urządzenia mobilne pracujące na systemie Google Android i Apple iOS. Instalacja jest niezwykle prosta, tak jak i obsługa aplikacji, dlatego też nikt nie powinien mieć problemu z korzystaniem z usługi NordVPN.

Jak obejść blokadę geograficzną za pomocą NordVPN?

Jeśli chcemy odblokować amerykańską bibliotekę platformy, musimy sprawić, żeby algorytmy popularnego serwisu VoD myślały, że łączymy się z naszym kontem będąc w USA. Z NordVPN proces ten nie jest trudny, ponieważ wymaga od nas dwóch kliknięć. Łącząc się z wybranym przez nas serwerem w danym kraju nasz komputer otrzymuje IP i będzie zlokalizowane właśnie z tego miejsca.

Jeśli więc chcemy oglądać rzeczy znajdujące się na amerykańskiej platformie wybieramy Stany Zjednoczone. Oczywiście, takim sposobem możemy obchodzić różnorakie cenzury geograficzne ustanowione przez dane państwo, w którym się znajdujemy. Niektóre kraje blokują dostęp do mediów społecznościowych, dlatego też jeśli podróżujemy po świecie dobrze mieć na swoim komputerze i smartfonie NordVPN.

Jak więc poradzić sobie z blokadą geograficzną? Przede wszystkim musimy pobrać aplikację NordVPN z oficjalnej strony. Możliwość pobrania pojawi się dopiero po wykupieniu subskrypcji. Po instalacji i zalogowaniu się na nasze konto wyświetli nam się mapa świata z krajami, w których NordVPN ma swoje serwery – jest ich aż 58, więc mamy duży wybór! Następnie klikamy na dany kraj i klikamy przycisk “Connect”. Po chwili oczekiwania nasz komputer łączy się z wyznaczonym przez nas serwerem.

Jak sprawdzić czy zadziałało? Jednym ze sposobów jest przejście na stronę do pomiaru prędkości naszego łącza. Podczas testu pokaże nam się lokalizacja, z której teoretycznie korzystamy z internetu. Ponowne zalogowanie się do serwisu również nam o tym powie, ponieważ będziemy mogli znaleźć tam zakładkę “Najpopularniejsze w USA – TOP 10”. Od tego momentu możemy cieszyć się pełną biblioteką!

Sprawa instalacji NordVPN i łączenia się z zagranicznymi serwerami jest równie prosta w przypadku urządzeń mobilnych. Wystarczy pobrać aplikację z systemowego sklepu, zainstalować, zalogować się i pozwolić na dostęp do wymaganych opcji. Po chwili będziemy mogli również połączyć się z serwerami innego kraju na naszym smartfonie czy tablecie.

Co jeszcze oferuje NordVPN?

NordVPN to nie tylko sposób na obejście blokad i cenzury geograficznej stosowanej przez serwisy streamingowe czy kraje. To też sposób na bezpieczne przeglądanie internetu i ochrona naszych danych osobowych.

Strony, które odwiedzamy na co dzień mogą ulec atakowi hakerów, więc musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. NordVPN skutecznie szyfruje przesyłanie wszelkich danych, w tym hasła, logowania do banku, szczegóły kart kredytowych kiedy to dokonujemy płatności przez Internet, hasła do poczty elektronicznej i inne tego typu dane. Podczas przesyłania dane te są chronione nie tylko przed hakerami, ale również przed usługodawcą sieci internetowej.

W tym przypadku korzystając z VPN mówimy również o gwarancji anonimowości. Nasz dostawca internetu przecież gromadzi informacje na temat naszego korzystania z sieci. Taka baza danych może dostać się w niepowołane ręce w przypadku ataku na serwery dostawcy, a przecież nie chcemy aby nasze szczegółowe dane ujrzały światło dzienne.

Jednym z głównych powodów mówiących za korzystaniem z sieci VPN jest ochrona podczas łączenia się z sieciami publicznymi. Pracując w podróży czy podróżując dla relaksu zdarza nam się podłączyć do sieci publicznej i korzystać z internetu. Tego typu sieci nie należą do najlepiej zabezpieczonych i mogą być celem ataku hakerów. NordVPN stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wykradzeniem danych przez cyberprzestępców.

Można więc śmiało powiedzieć, że NordVPN to konieczne narzędzie podczas korzystania z internetu. Nie tylko daje nam więcej możliwości, ale również dba o bezpieczeństwo naszych danych podczas przeglądania sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj