BinarApps chce mieć 600 specjalistów w 2025 r.

Adam Przymusiała, CEO BinarApps w komentarzu dla ISBtech o genezie i planach firmy oraz pasji do technologii.

Technologie są obecne niemal w każdej dziedzinie naszego życia. To nie tylko rozwiązania, które wspierają nas w pracy biurowej czy w poważnych obszarach, jak medycyna, bankowość, energetyka czy przemysł. To również produkty i usługi, które zapewniają nam rozrywkę, ułatwiają zakupy, przemieszczanie się albo komunikację z bliskimi.

W BinarApps, projektując produkty cyfrowe, nigdy nie zapominamy, że jego końcowym odbiorcą jest człowiek i jego osobiste doświadczenia oraz potrzeby. Od samego początku takie podejście stosujemy również w budowaniu naszej organizacji – zespół jest najważniejszy, a moją rolą jest zapewnienie mu optymalnych warunków do pracy i rozwoju.

Historia BinarApps rozpoczęła się w Łodzi w 2014, kiedy to razem z Maciejem Krasowskim założyłem software house. Spółka powstała na bazie BinarLab, niewielkiego, 7-osobowego zespołu specjalizującego się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych dla startupów. Z większością osób, z którymi zaczynałem, znałem się niemal od dziecka i czasów harcerstwa. Do tego grona dołączył Maciek, z wykształcenia programista, ale też z bogatym doświadczeniem w sprzedaży. Od samego początku mieliśmy wspólną wizję naszej organizacji – jak ma funkcjonować, czym będziemy się zajmowali, w jakim kierunku chcemy się rozwijać.

Naszym głównym założeniem było zbudowanie firmy opartej na wartościach wyniesionych jeszcze z czasów ZHR, takich jak lojalność, odpowiedzialność, zaufanie, troska o innych czy szczerość. Dziś, pomimo że zespół liczy już ponad 130 osób, nadal jesteśmy wierni naszym założeniom i to uważam za największy sukces!

Rozwiązania BinarApps

Głównymi odbiorcami rozwiązań BinarApps są firmy zagraniczne. Tworzymy produkty cyfrowe dla organizacji z USA, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich czy z Europy Zachodniej. Polski programista jest znany i ceniony na całym świecie, ale klienci wybierają BinarApps przede wszystkim za nasze podejście, czyli nastawienie na jakość produktów i cele klienta oraz wartości, którymi się kierujemy. Niejednokrotnie zdarza się, że zgłaszają się oni do nas z kolejnymi zleceniami lub polecają nas innym.

Projekty zagraniczne są też często bardziej atrakcyjne pod kątem biznesowym czy procesu realizacji. Firmy są bardziej otwarta na najnowsze technologie czy narzędzia, co sprawia, że nasi programiści mają satysfakcję z tworzenia innowacyjnych rozwiązań. W ten sposób budujemy reputację BinarApps nie tylko wśród potencjalnych klientów, ale i na bardzo trudnym rynku pracy.

Obecnie realizujemy przeszło 50 projektów dla przedsiębiorstw z branż, takich jak e- commerce, healthcare, media, HR, czy FinTech. Większość projektów to startupy i nowe produkty we wczesnej fazie rozwoju. Często pomagamy w tworzeniu MVP lub projektowaniu oczekiwanego produktu, ale też tworzymy gotowe rozwiązania lub wspieramy klientów przez wiele lat w rozwoju technologicznym.

Innovation consulting

Początkowo głównie tworzyliśmy i utrzymywaliśmy aplikacje mobilne i przeglądarkowe, na
podstawie określonych wymagań. Z czasem wypracowaliśmy własne podejście, które polega na dogłębnej analizie potrzeb biznesowych klienta i jego oczekiwań co do produktu czy funkcjonalności. W tym procesie bierzemy też pod uwagę zachowania użytkowników końcowych, produkty konkurencji i trendy na rynku.

W trakcie warsztatów doradczych nie tylko zdobywamy wiedzę, która pozwoli nam stworzyć rozwiązanie idealnie trafiające w potrzeby klienta, ale też możemy pokazać nasze zaangażowanie, profesjonalizm i zdobyć jego zaufanie. Naszym celem jest rozwiązanie problemu i dostarczenie korzyści, jakie dają produkty cyfrowe, czyli np. zwiększenie konwersji, modyfikacja czy automatyzacja wewnętrznych procesów, poprawienie doświadczenia z użytkowania aplikacji przez konsumentów.

FinTech szansą na rozwój

Największe szanse na rozwój BinarApps upatrujemy w kolejnych projektach z branży FinTech. W ostatnich latach to jedna z najszybciej rozwijających się branż co jest zasługą nie tylko dużych graczy, ale również wielu startupów. Próg wejścia do dla nowych firm był dotychczas bardzo wysoki, ale dyrektywa PSD2 otworzyła rynek mniejszym podmiotom. Mamy duże doświadczenie w tworzeniu rozwiązań z zakresu Open Banking czy Blockchain.

Projekty takie jak Minerva,  Everest oraz GetBeyond pomogły nam zdobyć wiedzę, rozbudować kompetencje, ale przede wszystkim odniosły sukces na swoich rynkach. Dzięki nowym projektom nasz know-how cały czas rośnie.

Pandemia i nowe biuro w Gdyni

Pierwsze miesiące pandemii były dla nas trudnym okresem, podobnie jak dla większości firm na całym świecie. Niektóre projekty zostały wstrzymane, inne przesunięte w czasie, ale dzięki budowaniu partnerskich relacji z klientami, mogliśmy aktywnie reagować na zmiany związane z pandemią COVID-19. To przede wszystkim zasługą naszej kultury organizacyjnej i ludzi wyznających podobne wartości. Czuliśmy się odpowiedzialni za naszych pracowników, a oni czuli to samo w odniesieniu do firmy.

Podjęliśmy decyzję, że niezależnie od sytuacji nikogo nie zwalniamy, a z czasem pozyskaliśmy nowe projekty, bo wiele organizacji musiało mocno zainwestować w technologie.

Pandemia przyspieszyła też decyzję o otwarciu nowego delivery center w Gdyni, w którym
pracuje już ponad 20 osób. W większości są to specjaliści React Native, czyli technologii bardzo pożądanej i poszukiwanej na rynku. Liczymy, że trójmiejski zespół powtórzy sukces łódzkiego oddziału, ale w dwukrotnie krótszym czasie – za 3 lata planujemy zatrudniać tam 100 osób!

Otwarcie nowego biura pozwoliło nam również sprecyzować nasze podejście do ekspansji
spółki. Prowadzimy rozmowy z mniejszymi firmami, które zauważają swoje ograniczenia w
kwestii skalowania biznesu. Przyłączenie się do BinarApps to dla nich szansa na szybki wzrost obarczony minimalnym ryzykiem. Gdynia jest właśnie takim przykładem – spotkaliśmy tu ludzi, którzy chcieli się rozwijać i mieli ambicje, aby pracować przy innowacyjnych projektach z obszaru Open Banking, PSD2 czy Blockchain. Nie wykluczam, że kolejne oddziały pojawią się już wkrótce, także poza granicami Polski.

Plany na przyszłość

Wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy to efekt zaplanowanych i przemyślanych działań, które zapewniły nam harmonijny rozwój. Szacujemy, że w tym roku uda nam się podwoić zatrudnienie, a na koniec 2025 chcemy mieć 600 osób na pokładzie. Nasze plany długoterminowe zakładają organiczny wzrost i zwiększenie zakresu działalności, tak by oferta BinarApps była bardziej kompleksowa. Śledzimy trendy rynkowe zarówno w technologiach, jak i biznesie, pozyskujemy nowe kompetencje, zdobywamy nowe kontrakty.

Bardzo bliska jest nam idea zwana Operational Excellence, czyli ciągłe podnoszenie jakości naszej pracy, kwalifikacji, poprawianie efektywności czy procesów, tak by na koniec dnia stawać się lepszą organizacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj