Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i CEO SatRevolution, w komentarzu dla ISBtech o osiągnięciu kosmicznego milestone i dalszych planach producenta nanosatelitów.

Start Virgin Orbit i wyniesienie naszych satelitów na orbitę to przełomowe wydarzenie nie tylko w życiu naszej firmy, ale także dla całej polskiej branży kosmicznej. SatRevolution to pierwsza polska firma i jedyna komercyjna, która weszła we współpracę z Virgin Orbit.

Jesteśmy niejako prekursorami – wierzymy w to mocno – demokratyzacji lotów w przestrzeń kosmiczną. Model wypracowany we współpracy z Virgin Orbit znacząco racjonalizuje koszty takiego przedsięwzięcia. To jeden z aspektów. Drugi o ogromnym znaczeniu dla naszego biznesu – to sprawdzian dla technologii, którą przygotowywaliśmy od kilku lat.

Tuż przed startem zacieśniliśmy współpracę z VO podpisując umowę o intensyfikacji wspólnych wyniesień na orbitę. Także nasze plany pozostają bez zmian. W tym roku będzie miało miejsce jeszcze 14 wyniesień, w kolejnym 60. Do 2026 roku stworzona przez nas konstelacja będzie liczyła 1500 satelitów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Satelity SatRevolution już w kosmosie

Strategiczne partnerstwo SatRevolution i Virgin Orbit

SatRevolution w misji Tubular Bells

Najbliższe plany…

…to budowa fabryki satelitów a także stworzenie mikro satelity – urządzenia, które będzie stanowiło podwaliny pod budowę konstelacji 5G. Mamy klientów na satelity i zobrazowania, które nasze urządzenia mogą dostarczyć. Dla nas to idealny moment by wejść na giełdę, skorzystać z finansowania, które umożliwia i podbić rynek.

Wejście na NewConnect odbędzie się zgodnie z zapowiadanym już krokiem – poprzez odwrotne przejęcie spółki easyCALL S.A. Pozwoli nam to pozyskać wartościowych inwestorów i realizować zapowiadane działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj