O rynku gier Souls-like oraz potencjale branży w 2022 roku, w wywiadzie dla ISBtech, opowiada Paweł Waszak, prezes Dark Point Games.

W marcu uplasowaliście po cenie maksymalnej emisję akcji serii E, w ramach której Dark Point Games zdobył aż 2,2 mln złotego. Na co zostaną przeznaczone te fundusze?

Paweł Waszak, prezes Dark Point Games: Środki z emisji akcji serii E zostaną przede wszystkim przeznaczone na ukończenie gry Achilles: Legends Untold w pełnej wersji oraz marketing i promocję, a także na rozwój kolejnego projektu spółki. Wierzymy, że zebrane środki pozwolą nam również na rozwój zespołu o kolejnych doświadczonych pracowników, którzy wesprą prace nad Achilles: Legends Untold oraz przyszłymi projektami spółki.

Po tej emisji kapitalizacja spółki wynosi blisko 65 mln złotych co stanowi tegoroczny rekord jeśli o spółki idące na NewConnect co stawia Wasz start-up w ciekawym towarzystwie – macie ponad 20 mln złotych wyższą kapitalizację pre-money niż Creepy Jar w 2018 roku. Na co składa się ta wycena? Skąd jest ona tak wysoka?

PW: Na wycenę z pewnością wpłynęły nasze doświadczenie i przygotowana przez nas technologia sztucznej inteligencji GAIA, która wykorzystuje zaawansowane algorytmy w taki sposób, aby przeciwnicy zachowywali się wiarygodnie na cyfrowych polach bitwy. Założenia tego systemu, które w pełni zaprezentujemy już niedługo w Achilles: Legends Untold.

Od strony zespołu na pokładzie mamy artystów i specjalistów w pełni zaspokajających wszelkie potrzeby jakie nasze studio może mieć – zarówno od strony technicznej, artystycznej i programistycznej, ale także marketingowej. Nasza rzeczowość wpłynęła nie tylko na nasze postrzeganie wśród inwestorów, ale także potentatów technologicznych – zrealizowaliśmy wymagania w zakresie certyfikatów Sony i Microsoftu, dzięki czemu Achilles: Legends Untold zostanie samodzielnie przygotowany przez nas w przyszłości na konsole. Również na Intelu zrobiliśmy duże wrażenie i nawiązaliśmy partnerstwo technologiczne, dzięki czemu użytkownicy na terenie USA, Kanady i Wielkiej Brytanii będą mogli zdobyć kody do naszej gry na dedykowanej stronie na portalu Intela.

Wspominając o działaniach marketingowych sugerujesz jakby premiera miała być już niedługo. Jak wygląda sytuacja związana z Waszą grą? Kiedy pojawi się ona na Steam?

PW: Ostatnio ogłosiliśmy, że gra pojawi się na Steamie w formule Early Access już 12 maja.

Wracając do początku naszej rozmowy – mówiąc odnośnie systemu GAIA i emisji, wspomniałeś iż są one ważne z punktu widzenia przyszłości spółki. Czyli można powiedzieć, że także za pewien czas, kiedy odłożycie Achillesa na półkę, dalej będziecie działać w gatunku souls-like? Skąd ta specjalizacja?

PW: Nasza specjalizacja w souls-like jest prosta – sami, jak niejednokrotnie podkreślałem, jesteśmy graczami i uwielbiamy akurat ten rodzaj rozgrywki. Dzięki temu dobrze rozumiemy oczekiwania graczy, pragnących satysfakcjonującej, niejednokrotnie bardziej wymagającej akcji. Jeśli chodzi o same założenia Achilles: Legends Untold na poziomie technicznym – tutaj w pełni wykorzystujemy nasze silne strony. Pragnęliśmy stworzyć grę, w której będziemy mogli jak najlepiej pokazać nasze umiejętności i wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenia.

Nie boicie się, że ostatni sukces równie wymagającej gry, Elden Ring, wpłynie negatywnie na widoczność Achilles: Legends Untold?

PW: Elden Ring jest fantastyczną grą, ale należy pamiętać kto ją stworzył – From Software, twórcy Demon Souls i Dark Souls. Można więc powiedzieć, że ojcowie tego gatunku. Cieszymy się ich sukcesem, szczególnie iż trafił on nie tylko starych ale także do nowych użytkowników. Z naszego punktu widzenia jednak posiadamy dobry i godny uwagi produkt, którym zainteresowane były nie tylko mainstreamowe media gamingowe (IGN), PC Gamer, ale także portale o tematyce RPG i Souls-like, w tym największy tego typu serwis – Fextralife. Jesteśmy więc dobrej myśli i wierzymy, iż ogromny huk zrobiony przez Elden Ring może okazać się dla nas korzystny.

A jak wygląda kwestia debiutu na NewConnect? Kiedy jest planowany? 

PW: Niebawem planujemy złożyć dokument informacyjny do GPW, dzięki czemu formalnie rozpoczniemy proces starań o debiut. Naszym celem jest pojawienie się akcji Dark Point Games w obiegu jeszcze w pierwszej połowie br., jednak w tym momencie decyzja kiedy pozostaje w rękach Giełdy. O dokładnej dacie debiutu poinformujemy jak tylko zostanie ona ustalona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj